SEDEM DIVOV ISLANDU

  • sedem divov Islandu, poznávací zájazd
  • sedem divov Islandu, poznávací zájazd
  • sedem divov Islandu, poznávací zájazd
  • 12-is-sedm-divu-islandu-4-noci

Cena od 1505 €

SEDEM DIVOV ISLANDU TURIST

Pre milovníkov Islandu, pešej turistiky alebo oboch sme pripravili nový zájazd...

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

SEDEM DIVOV ISLANDU TURIST

Poznávaci zájazd s turistikou

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

Pre milovníkov Islandu, pešej turistiky alebo oboch sme pripravili nový zájazd, počas ktorého sa pozriete na atraktívne miesta islandského pobrežia, tajomného vnútrozemia a dvoch polostrovov, a dokonca sa budete plaviť na ostrov Heimaey, ktorý je okrem iného známy početnými vtáčími kolóniami. Netradičné bude určite návšteva hornatého polostrova Snæfellsnes s majestátnou sopkou Snaefell a obľúbeného výletného miesta Islanďanov – zelené oázy Þórsmörk nachádzajúce sa medzi mohutnými ľadovcami. Pre vaše pohodlie budete dvakrát dve noci ubytovaní na jednom mieste a na všetkých hosteloch budú na izbách k dispozícii lôžkoviny. Náročnosť turistiky nie je veľká, napriek tomu je počet hodín strávených chôdzou v sopečnej krajine ďaleko vyššia ako u nášho najpredávanejšieho zájazdu Sedem divov Islandu.

Program zájazdu: 

1. deň: Odlet z Nemecka z Viedne (zvoz na letisko zo SR je zaistený) alebo z Prahy. Dovolenka na Islande začne príletom na letisko Keflavík, kde pristaneme v nočných hodinách. Transfer na nocľah.
2. deň: Výlet na vulkanickej Vestmannské ostrovy (lodný lístok je zahrnutá v cene zájazdu).
3. deň: Dnes sa vydáme do islandského vnútrozemia, do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Jedná sa o rozprávkovo farebnú oblasť uprostred divokých hôr. Vďaka sviežej farebnosti sa Landmannalaugaru prezýva “dúhové hory”. Z turistického strediska, ktoré leží v srdci oblasti na pokraji lávového poľa, sa návštevníkom ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej obtiažnosti. Miestnym unikátom, ktorý každoročne priťahuje nielen zahraničných turistov, ale aj samotných Islanďanov, je možnosť kúpeľa a dobitie energie po náročných aj ľahších túrach v prírodnej lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky.
4. deň: Dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. Zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý každých päť minút vyvrhuje horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Popoludní sa zastavíme v národnom parku Þingvellir. V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta – Althing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na miesto ubytovania.
5. deň: Cestou po južnom pobreží zahliadneme v diaľke zasnežený vrchol sopky Hekla a uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízkosti monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovú jaskýň. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri splazu ľadovca Sólheimajökull a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss.
6. deň: Dopoludnia budeme mať možnosť sa zúčastniť plavby za pozorovaním veľrýb. Popoludní je na programe prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnicu, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolenka na Islande skončí večernom kúpaním v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna. Odlet do Nemecka alebo Viedne okolo polnoci.
7. deň: Ráno prílet a transfer do ČR.
Pozn .: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní programu podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradené.

Turistická náročnosť: Náročnosť tohto zájazdu je označená červenou papučou. To znamená striedanie programu poznávanie, ľahkých (modrých) vychádzok a dlhších, prípadne celodenných túr v horskom (nerovnom) teréne. Odporúčame pevné členkové topánky s vodovzdornou membránou. Trasy sú väčšinou vedené rovnakou cestou tam i späť, nemusíte teda nutne ujsť celú trasu. Predpokladáme však zvyklosť na pohyb. Výnimočne môžu túry dosiahnuť až k náročnosti čierne topánočky.

Popis ubytovania: Keďže zabezpečujeme ubytovanie na zájazdoch tak, aby čo najlepšie vyhovovalo charakteru zájazdu umiestnením v prírode alebo v mestách a prijateľným vybavením izieb za priaznivú cenu, môže byť v niektorých zájazdoch ubytovanie viacerých kategórií. V popise ceny zájazdu a tu je uvedený typ ubytovania, ktorý je v zájazdu najčastejšie používaný. Opis nižšie vystihuje približnú charakteristiku ubytovacie kategórie. Rozmery, vybavenie a ďalšie náležitosti sa môžu miestne líšiť. Island nemá dostatočnú kapacitu ubytovanie. Vzhľadom k veľkému záujmu turistov boli na penzióny a hostely často prestavané skoršie hospodárske budovy. Prevádzkovateľ nemusí mať ani dostatočne dlhodobú skúsenosť s prevádzkovaním svojho ubytovacieho zariadenia, iste však oceníte snahu o originalitu.
Negarantujeme ubytovanie osôb rovnakého pohlavia v jednej izbe / chate.

Ikony / Ikona Ubytování Hostel Island – kategórie TURIST – hostely, penzióny: Deky, vankúše a obliečky sú u tohto zájazdu k dispozícii na mieste.
Nocľahy sú zaistené vo viaclôžkových izbách (najčastejšie štvorlôžkových). Ubytovatelia si vyhradzujú právo vo výnimočných prípadoch nahradiť posteľ matracov na zemi. Izby sú malé s minimálnym vybavením. Sociálne príslušenstvo je spoločné na chodbách. Varenie je spravidla možné v málo vybavených kuchynkách (odporúčame vziať si vlastné riady a príbory).
Island – raňajky (pre klientov, ktorí si ich priplatili): väčšinou formou “samoobsluhy” z pripravených tácok (maslo, vajcia, vločky, syry, ryby, marmelády, salámy, paštéty, ovocie, zelenina a pod.). Skladba stolov sa lokálne líšia . Súčasťou je čaj, káva, mlieko, džús a pod. Podľa miestnych zvyklostí sa z priestoru raňajkami nesmie vynášať žiadne potraviny (pod pokutou)! V niektorých miestach sú raňajky podávané formou “kontinentálne” raňajky, tzn. raňajky sú servírované na tanieri každému klientovi, jedlo ani nápoje si spravidla nie je možné pridať.

POZNÁMKA:
zvoz z Brna je podmienené počtom min. 6 osôb
polovica miest (8. 8. – 14. 8. 2015)
MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 20

 

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta