Thassos

  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko
  • Thassos, Grécko

Raj na zemi. Striebristé pieskové pláže, sýtomodré Egejské more, kvitnúce údolia, olivy, pínie a životodarné slnko. To je ostrov Thassos - zelený smaragd..

Viac o destinácii

Dovolenka na ostrove Thassos

Raj na zemi. Striebristé pieskové pláže, sýtomodré Egejské more, kvitnúce údolia, olivy, pínie a životodarné slnko. To je ostrov Thassos – zelený smaragd, veľký iba 394 km2, na ktorom žije cca 15 tisíc obyvateľov. Obyvatelia ostrova majú príjem z turistiky, ťažby mramoru, včelárstva, spracovania olív a rybárstva – žiadny ťažký priemysel. Na ostrove je preto úplne čistý vzduch i priezračné more, ktorého farba nemá v Európe konkurenciu. Pobrežie poteší priaznivcov skalného nudizmu i tých, ktorí radšej uprednostnia jemné malé kamienky či nádherné pieskové pláže s tým najjemnejším pieskom. Všetky typy pobrežia často nájdete vedľa seba v jednej zátoke, ponúkajúcej intímnu atmosféru. Thassos je jedným z najúrodnejších ostrovov Egejského mora – darí sa tu všetkému, na čo si človek spomenie, vínnu révu nevynímajúc. Víno z tohto ostrova bolo známe už v stredoveku a dodnes sa radí medzi najlepšie grécke vína. Medzi tekuté špeciality patrí i retsina s príchuťou živice a slávne brandy Metaxa. Grécka ostrovný kuchyňa využíva všetky dary mora, ale i kvalitné mleté mäso, množstvo ovocia, zeleniny a zvláštne voňavé korenia. Gyros, suflaki, musaka, tzatziky, feta, to sú názvy jedál, ktoré si isto obľúbite a budete ich vyhľadávať i doma po návrate z dovolenky. Na ostrove Thassos však nájdete nielen potešenie z jedla, ale pookreje aj váš duch, pretože týmito miestami prechádzali dejiny. Množstvo archeologických pamiatok vám pripomenie strú mytológiu, môžete sa vybrať po stopách Féničanov a Trákov alebo sa odfotografovať na Thassoskom fóre či v areáli divadla z 5. storočia pred n. l. Náročnejších uspokojí tamojšie múzeum plné archeologických skvostov. Dovolenka na Thassose je teda naozajstným rajom na zemi a závisí iba od vás, či využijete dary prírody, komfort hotelov a pohostinnosť Grékov. Prajeme vám krásnu dovolenku.

Ponuka ubytovania v Grécku na ostrove Thassos. Vaša dovolenka na Thassos ostrove pre Vás a celú rodinu. Grécka dovolenka s cestovnou kanceláriou MSTT.

Napíšte námLetenkyPrenájom auta