Francúzska riviéra

  • Okolie Residence Les Jardins Ombrages, Cannes - Mandelieu, Francúzsko
  • Okolie Residence Les Jardins Ombrages, Cannes - Mandelieu, Francúzsko
  • Okolie Residence Les Jardins Ombrages, Cannes - Mandelieu, Francúzsko
  • Juan-les-Pins, Francúzsko
  • Juan-les-Pins, Francúzsko

Dovolenka na Francúzskej riviére
Jedna z najnavštevovanejších destinácií na svete. Nájdete tu všetko, čo vám môže letné stredisko ponúknuť. Ubytovanie v tých najkrajších mestách Nice, Cannes, Antibes, Saint Tropez.

Viac o destinácii

Dovolenka na Francúzskej riviére

Francúzska riviéra, známa aj ako Azúrové pobrežie, je juhovýchodné pobrežie Francúzska. Nachádzajú sa tu známe destinácie ako Nice, Cannes, St. Tropez, Monaco, Grasse, Frejus, Menton a Antibes. Táto oblasť bola jednou z prvých moderných prázdninových destinácií. Už v 19. storočí sa stala populárnou pre európsku aristokraciu. Na Francúzskej riviére obdivujete živú modrú farbu Stredozemného mora, ktorá obklopuje zátoky, ostrovy a zlatisté pláže. Je to neuveriteľná farebná schéma, ktorá inšpirovala aj najväčších maliarov 20. storočia. Okrem toho sa tiež preslávilo svetovými podujatiami ako je filmový festival v Cannes.

Najväčším mestom a zároveň vstupnou bránou na Azúrové pobrežie je Nice. Nachádza sa tu medzinárodné letisko a tiež je dôležitým železničným uzlom južného Francúzska. Najobľúbenejšími atrakciami sú tu 7 km dlhá pobrežná Promenade des Anglais. Staré mesto s úzkymi uličkami je plné reštaurácii, kaviarní a obchodov. Castle Hill s krásnym panoramatickým výhľadom na celé mesto.

Cannes je ospalé francúzske mestečko, ktoré sa raz za rok mení na hlavné mesto filmu. Medzinárodný filmový festival sa tu koná už od roku 1946 a okrem najväčších holywoodskych hviezd sem prináša aj množstvo turistov a filmových fanúšikov. Návštevníkov najviac láka 2 km dlhá pobrežná promenáda, Palais de Festival, kde sa každoročne filmové hvizdy prechádzajú po červenom koberci. Starý prístav s jeho farebnými rybárskymi člnmi aj luxusnými jachtami. Oddýchnuť od davov si môžete na malom ostrovčeku Lérins plnom vegetácie a prírodných pláží.

Saint Tropez je malé mestečko, známe aj vďaka ikonickým filmom, ktoré tu boli natočené. Aj to viedlo k tomu, že Saint Tropez sa stalo módnym a luxusným rezortom. Nájdete tu obchody najluxusnejších značiek, drahé hotely a reštaurácie.

Antibes leží medzi Nice a Cannes a je jedným z najstarších miest na riviére. Po druhej svetovej vojne tu žil aj Pablo Picasso, dnes sa tu nachádza múzeum s jeho prácami. Okrem pláží si tu môžete vychutnávať prechádzky čarovným mestečkom, alebo zažiť aktívny deň na miestnych turistických trasách.

Kedy cestovať?

Navštíviť Francúzsku riviéru sa oplatí počas celého roka. Leto je najlepšie pre tých, ktorí chcú klasický zážitok z letoviska. Aj keď budete obklopení davmi, užijete si krásne plážové počasie. Počas jari je tu tiež vysoká návštevnosť, najmä v súvislosti s významnými podujatiami ako filmový festival v Cannes alebo Veľká cena Monaka. Skorá jeseň je pokojnejšia a stále je možné kúpanie v mori. Zime je mierna s malým počtom ľudí, výnimkou sú Vianoce a karneval.

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta