Dachstein West

 • schneeschuhwanderung-gross
 • schwarz-reiter-buckelpiste-gross
 • dachstein west 5
 • dachstein West 3
 • dachstein west 2
 • Dachstein West 4
 • zwisi-land-gosau-zwieselalm-gross
 • dachstein west 6
 • funpark-tube-gross
 • funpark-pipe-gross
 • schneeschuhwanderen-spass-schnee-gross
 • Dachstein West
 • Dachstein West 9

Rôznorodé zjazdovky, útulné horské chaty, výhľady na Dachsteinský masív a komfortné ubytovanie v chatách v blízkosti svahu. SKIMAPA DACHSTEIN WEST

Viac o destinácii

LYŽOVAČKA V DACHSTEIN WEST

Lyžiarska oblasť Dachstein West v pohorí Dachstein očarí svojich návštevníkov rôznorodosťou zjazdoviek, útulnosťou tradičných horských chát a nádhernými pohľadmi na Dachsteinsky masív.

Z mestečiek Gosau, Russbach a Annaberg môžete vziať miestne zjazdovky útokom. Ale pozor, nielen nadaní lyžiari si môžu dovoliť zdolať “Wilde Hilde”, “Rock’n Roll” a tréningovú trať „Voľný pád“. Je to výzva pre začiatočníkov, ktorí majú šancu vylepšiť štýl a začať jazdiť strmšie a náročnejšie zjazdy.

V Dachstein West sú pri dobrých podmienkach až 4 freestyle snowparky (2 aj pre začiatočníkov), čiže skoku a triku chtivá mládež má o zábavu postarané. Vďaka bezplatným Wi Fi hotspotom pri staniciach vlekov aj v horských chatách skiregiónu Dachstein West sa môžete o super zážitky podeliť okamžite aj so svojimi blízkymi a kamarátmi. K moderným vlekom a lanovkám pribudla v sezóne 2014/15 nová gondola z Annabergu.

Ďalších 70 km zjazdoviek v okolitých piatich strediskách je k dispozícii na rovnaký skipass (pri platnosti 1,5 dňa a viac): Krippenstein Dachstein, Feuerkogel, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz (aj nočné lyžovanie) a Karkogel Abtenau. Freerideri by sa mali držať v Krippenstein Dachstein: Freesports Arena ponúka 30 km potešenia v hlbokom snehu mimo zjazdovky a najdlhší zjazd v celom Hornom Rakúsku s dĺžkou 11 kilometrov.

OKREM LYŽOVANIA

V Dachstein West nie je problém potrápiť telo aj mimo zjazdoviek. Stredisko (v blízkom okolí alebo priamo v Gosau) ponúka 50 km klasických bežkárských tratí a 15 km pre bežkárske korčuľovanie (ďalších vyše 100 km v Lammertal okolie Annabergu).

Tí, ktorí si fyzickú aktivitu nespájajú s akýmikoľvek lyžami na nohách sa príjemne unavia prechádzkami po 15 km zimných udržiavaných chodníkoch alebo si pripevnia na nohy snežnice a vydajú sa hľadať tie najkrajšie výhľady aj cez hlboký sneh. Zábava na čerstvom vzduchu je aj romantická jazda krajinou za konským záprahom, korčuľovanie, curling, sánkovanie, alebo adrenalínovejšie zábavy ako lezenie po ľadových plochách, psie záprahy či paragliding. To všetko a oveľa viac nájdete práve v Dachstein West. Len asi 30 min autom z Gosau sú vzdialené najbližšie termálne kúpele v mestečku Golling. Ďalší obľúbený cieľ pre výlet pre nelyžiarov je slávny Hallstatt s jedinečnou atmosférou historického banského mesta na nádhernom jazere v obklopení horských masívov.

S DEŤMI

Stredisko Dachstein West je až neuveriteľne dobre pripravené pre rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií. Zlacnené skipasy pre deti a mládež sú samozrejmosťou, rovnako ako detské menu v reštauráciách. Vymenujme si len tie naozaj veľké lákadlá pre malých lyžiarov: detská lyžiarska škola Brumsiland; Bärencamp výborné tréningové zjazdovky pre deti do 6 rokov s detskými vlekmi, čarovným kobercom, medvedím slalomom; Rookie snowpark; Fuxiho detský svet lyžiarska škola a mini škôlka pre deti, ktoré ešte na lyže nedorástli.

AUTOM

Šoféri sa nezhodnú na najobľubenejšej trase, opíšeme tú, ktorá je najpopulárnejšia pre nás. Táto trasa vedie okolo Wiener Neustadt, potom odbočí (na diaľničnom uzli knoten Seebenstein) na rýchlostnú cestu S6, prejde reťazou tunelov pod Semmeringom, ďalej na Leoben. Pri Leobene (knoten St. Michael) odbočí na západ (A9) a pokračuje až do Liezen. V Liezene skončí diaľnica, trasa pokračuje na západ až po svetelnú križovatku za Stainachom, kde sa odbáča do prava na cestu 145 smer Tauplitz, ďalej cez Bad Aussee, obíde sa Hallstattské jazero. Z cesty 145 sa odbáča doľava v St. Agatha a smeruje sa na cestu 166 horský pas Gschűtt (980m n. m.).
Pri ceste západnou diaľnicou po Gmunden, odtiaľ na juh na Bad Ischl a Bad Goisern sa k horskému pasu dostanete zo severu na miesto z východu, obe trasy sú porovnateľné kilometrovo aj časovo.

 • Najvyššie položená horská stanica: 1 650 m n. m.
 • Najnižšie položená údolná stanica: 900 m n. m.
 • Celková dĺžka zjazdoviek: 51 km (15 km modré, 33 km červené, 3 km čierne)
 • Vzdialenosť od Bratislavy: 380 km
Napíšte námLetenkyPrenájom auta