Zadar

  • Zadar a okolie, Chorvátsko
  • Zadar a okolie, Chorvátsko
  • Zadar, Chorvátsko
  • Zadar a okolie, Chorvátsko
  • Zadar a okolie, Chorvátsko
  • Zadar a okolie, Chorvátsko
  • Zadar a okolie, Chorvátsko
  • Zadar a okolie, Chorvátsko

Zadar a jeho okolie s početnými plážami, kultúrnymi aj prírodnými pamiatkami ponúka kvalitne strávenú dovolenku, či už si vyberiete komfortný hotel alebo ubytovanie v apartmánoch či vilách.

Viac o destinácii

ZADAR

Zadarská riviéra sa nachádza v severnej časti Dalmácie, kde sa striedajú starobylé mestečká s bohatou kultúrou a moderné letoviská ako stvorené pre dovolenku. Sklamaní nebudú ani milovníci prírody. Zadarskú riviéru obklopuje 5 úžasných národných parkov a dva parky prírody. Patria k nim napríklad známe Plitvické jazerá, Národný park Krka či Kornati. Návštevníci budú nepochybne očarení jedinečnými scénami, ktoré vytvorila príroda.

Prechádzka po meste Zadar a zadarskom polostrove by sa mohla nazvať aj prechádzkou po múzeu pod holým nebom. Mesto Zadar je staré 3000 rokov a zhromažďuje kultúrne dedičstvo z rôznych historických období. Čakajú tu zvyšky rímskeho fóra, románsky kostol sv. Donáta, hradby zo 16. storočia či novšie inštalácie ako Morský organ a Pozdrav Slnku, ktoré vytvárajú neuveriteľnú zvukovú a svetelnú kulisu. V prístave vás z jednej strany na druhú prevezú v loďke prievozníci „barkajoli“ ktorí sa stali symbolom mesta.

Dovolenka na Zadarskej riviére bude zážitkom aj pre tých, ktorí navštívia miesto Vinjerac s náleziskom z antického obdobia alebo Ždrijac s významným pohanským pohrebiskom. Turistov nadchne aj mesto Nin, najstaršie sídlo chorvátskych kráľov. Centrom je malý ostrov Nin spojený s pevninou dvoma mostami, môžete sa tu pokochať zálivom, prírodným parkom Solana (soľné polia) či prístavom. V Privlake spoznajú tradičný rybolov či „pieskarov“, ktorí ťažia morský piesok.

PLÁŽE

Zadarskou riviérou sa tiahnu kamienkové pláže, z ktorých sú niektoré so zázemím pre turistov a niektoré naopak nedotknuté čakajú na milovníkov pokoja. Všetky sú ľahko prístupné a čisté, väčšinou užšie a štrkové s krásnou čistou vodou a výhľadom na ostrov Ugljan. Ak by ste sa chceli rýchlo osviežiť v blízkosti centra, môžete tak urobiť aj na mestskej promenáde v blízkosti Morského organu. Ak sa ale chcete aj natiahnuť na deku, skúste tieto tipy.

K obľúbeným patria napríklad pláže Borik, Kolovare či Drazica, ktoré ponúkajú rôzne vodné športy a zábavu pre deti aj dospelých. Borik je 5 km od centra Zadaru, s množstvom hotelov a apartmánov a teda aj návštevníkov je táto pláž vždy živá. Pár ďalších kilometrov na sever je Diklo, ktorá má pokojnejší ráz. Ak by ste hľadali ešte tichšiu pláž, je ňou Kožino o kúsok ďalej. Najdlhšou plážou v okolí je Ninska Laguna, piesočnatá pláž dlhá 3 km a známa je tiež vďaka liečivým vlastnostiam bahna. Pláž Zlatna Luka v Sukošane je veľmi populárna medzi potápačmi, v jej okolí je viacero malých zálivov s plážami, obklopených píniami. Ak by sa vám málilo pláží na pevnine, krátkym trajektom sa dostanete na ostrov Ugljan, kde nájdete ďalšie možnosti vrátane piesočnatých.

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta