Rogoznica

  • dalmatia-rogoznica-zatoglav-croatia-1-l
  • dalmatia-rogoznica-kanica-croatia-1-l
  • dalmatia-rogoznica-razinj
  • rogoznica-kanica-beach-2-l
  • rogoznica beach

Rogoznica je miesto s teplým morom, krásnymi plážami a tradičnými dalmátskymi kamennými stavbami. Ideálna destinácia pre pokojnú dovolenku ďaleko od ruchu mesta.

Viac o destinácii

Rogoznica riviéru nájdete v srdci Dalmácie. Zachovalé životné prostredie zatieňuje len blízkosť národných parkov Kornati a Krka. Pokojné miesta riviéry Rogoznica sú tým pravým pre oddych bez každodenných starostí. Pobrežie je posiate idylickými zátokami so skrytými plážami. Tie sú najmä kamienkové, ale nájdu sa aj piesočnaté. V pozadí sa v starých kamenných domoch zabývali vidiecke domácnosti, ktoré Vám umožnia ochutnať lokálne špeciality. Riviéra nie je len útočiskom od zhonu mesta. More, ktoré ju obmýva je ideálne pre rybárčenie, plavbu loďou aj potápanie.

Rogoznica, mesto 30 km južne od Šibeníku, Vás prekvapí napríklad aj školou šermovania a bohatým nočným životom. V reštauráciách a kaviarňach sa tu stretnete s organizovanými zábavami a živou hudbou. Kultúra a história sú tu hlboko zakorenené o čom svedčia aj krásne sakrálne stavby. Mesto má aj svoj prístav Marina Frapa, ktorý má vysoký štandard. Pre milovníkov prírody je zaujímavá jaskyňa Milina či jazero Dračie oko, ktoré je spojené s morom.

Ubytovanie Rogoznica

Napíšte námLetenkyPrenájom auta