Kronplatz

  • Kronplatz, ski mapa

Lyžovačka Kronplatz

  • Najvyššie položená horská stanica    2 275 m n. m.
  • Počet lanoviek a vlekov  32
  • Celková dĺžka zjazdoviek  119 km
  • Vzdialenosť od Bratislavy 550 km

Viac o destinácii

LYŽOVAČKA V KRONPLATZ

Kronplatz alebo Plan de Corones, lyžiarske stredisko číslo 1 v Južnom Tirolsku. 32 moderných vlekov a lanoviek Vás vezme z troch rôznych dediniek na vrchol kopca. Užijete si krásne výhľady na všetky svetové strany. Vleky majú vysokú kapacitu a nemusíte sa báť, že stvrdnete v rade.

Jazdu z nadmorskej výšky 2 275 m si môžete vychutnať na 119 km zjazdoviek najvyššej kvality. Čo im nedopraje príroda, to doženie moderný systém zasnežovania. Pre začiatočníkov a pokročilých sú tu pripravené široké zjazdovky (priemerná šírka je 40 m). Experti si môžu užiť výzvy tzv. Black Five, tj 5 čiernych zjazdoviek, z ktorých dve majú dĺžku 5 km a prevýšenie takmer 1 300 m. A keď sa deň na svahu máli, môžete si ho predĺžiť obľúbeným večerným lyžovaním na osvetlených zjazdovkách.

Kronplatz je atraktívny ako pre lyžiarov, tak aj snowboardistov. Ponúka snow park v nadmorskej výške 2 230 m. Nezáleží či ste freestyle šialenec alebo začiatočník, zábava a adrenalín sú garantované. Z Kronplatzu sa veľmi jednoducho dostanete aj do susedného lyžiarskeho strediska Alta Badia skibusom. Ten premáva každých 20 minút a je zdarma pre všetkých držiteľov skipasu Dolomiti Superski.

Na východnej strane hory sú značené zimné turistické trasy s krásnymi výhľadmi na okolité pohoria. Oddýchnuť si počas túry a zohrať sa horúcim drinkom sa môžete v jednej z chát Prackenhutte alebo Lorenzihutte. Zabaviť s deťmi sa môžete aj na dvoch sánkarských dráhach s dĺžkou 500 (Cianross) a 900 m (Korer) či na klzisku. Pre odvážlivcov, ktorí si chcú vychutnať pohľad na Kronplatz zhora, je tu paragliding, ktorý tu má tradíciu. Nejeden z nás si po dni na svahu rád oddýchne vo wellness. Ak práve nebývate v jednom zo spa hotelov, môžete v Brunecku navštíviť centrum s 25 m bazénom, detským bazénom a saunami. V areáli sa nachádza aj malá zoo.

Široké zjazdovky predurčujú stredisko pre rodinnú lyžovačku. Celú východnú stranu pokrývajú najmä modré zjazdovky pre začiatočníkov. Na deti čaká detský park a lyžiarske školy, kde ich inštruktori naučia nielen lyžovať, ale aj sa bezpečne správať na zjazdovke. Pre najmenších do 8 rokov je lyžovanie s rodičom zdarma.

Napíšte námLetenkyPrenájom auta