Trogir

  • trogir sevid
  • trogir vranjica beach
  • trogir sedlo beach
  • trogir marinabeach
  • trogir seget beach
  • trogir

Miesta na Trogirskej riviére zaručujú návštevníkom pokoj a ponúkajú prekrásne pláže s priezračným morom a gastronomické pochúťky z mora rovno do kuchyne miestnej konoby.

Viac o destinácii

Mesto Trogir je ďalšou chorvátskou perlou zaradenou do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Mesto založili pred 3000 rokmi antickí Gréci a vo svojich uličkách skrýva mnoho pamiatok, palácov a kostolov. Najcennejšou je Radovanov portál, 800 rokov stará reliéfna vstupná brána Katedrály Sv. Vavrinca.

Na Trogirskej riviére nájdete aj ďalšie zaujímavé mestečká. Seget Donji a Vinišće uchovávajú pozostatky rímskej doby, ilýrske zrúcaniny, stredoveké kostoly. Riviéra sa môže pochváliť jedným z posledných močarísk na východnom pobreží Jadranu. Prírodná rezervácia Pantan je zhromaždiskom vtáctva a pre turistov sú zaujímavé aj miestne renesančné mlyny. Tieto aj ďalšie mestečka na Trogirskej riviére zaručujú návštevníkom pokoj a ponúkajú prekrásne pláže s priezračným morom a gastronomické pochúťky z mora rovno do kuchyne miestnej konoby.

V blízkosti Trogiru sa nachádza ostrov Čiovo, s pevninou je spojený mostom. Na ostrove taktiež nájdete mnoho stredovekých pamiatok, najmä sakrálnych stavieb. Mestečka Arbanija a Slatine sú vhodné na rodinnú dovolenku. Bušinci a Mavarštica ponúkajú zo svojich mnohých pláží výhľad na ostrovy Brač, Šolta a Hvar. V okolí ostrova je viacero ostrovčekov, ktorých podmorský svet je ideálny pre potápanie či rybárčenie. Za návštevu stojí ostrov Kraljevac, na ktorom sa skrýval maďarský kráľ Béla IV pri úteku pred Mongolmi.

Ubytovanie Trogir

Napíšte námLetenkyPrenájom auta