Sicília

  • Sicília - Cefalú
  • Sicília - Cefalú
  • Sicília, Taliansko - Taormina
  • Sicília, Taliansko - Catania
  • Sicília, Taliansko - Catania rybí trh
  • Sicília, Taliansko - Giardini Naxos
  • Sicília, Taliansko - Taormina
  • Sicília, Taliansko - Taormina
  • Sicília, Taliansko - Catania
  • Etna, Sicília

Dovolenka na Sicílii
Jedno z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Dovolenka na mieru s cestovnou kanceláriou MSTT.

Viac o destinácii

Dovolenka na Sicílii

Jedno z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Už francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na Zemi stvorené pre potešenie oka, ducha a fantázie.

Sicília a jej more je úžasné vďaka svojej krištáľovej priehľadnosti a bohatým farbám. Južné pobrežie od Capo Passero v Syrakúzach po Capo Granitola v Trapani sa hrdí svojim zlatým pieskom a exotickými elementmi. Marina di Ragusa, Pozzalo, Punta Secca a ďalšie sú miestami s nepreplnenými plážami, kde pocítite harmóniu a relax, ktorý hľadáte. Toto piesočnaté pobrežie pokračuje do Mazara del Vallo a Marsala.

Prírodnú rezerváciu Zingaro a bielu pláž San Vito lo Capo netreba špeciálne predstavovať. Tu sa otvára Tyrhénske pobrežie s postupným nástupom skál. Od Messiny k Taormine a Giardini Naxos začína pobrežie lávovými kameňmi a kamienkovými plážami. Piesok sa znova objaví pri Catanii až po ostrov Correnti, kde si môžete zaplávať na mieste, kde sa spája Iónske a Stredozemné more.

Sicílska klíma dovoľuje návštevníkom podnikať množstvo voľnočasových aktivít aj mimo pláže. Prírodná scenéria láka na prechádzky aj náročnejšie túry, cyklo výlety, jazdy na koni či dokonca lezenie. Samozrejmosťou počas návštevy ostrova je výlet na Etnu, najvyšší vulkán v Európe a jeden z najaktívnejších na svete. Táto sopka, ktorú v lete oceňujú turisti, ktorý chcú navštíviť aktívny kráter, ponúka v zime mimoriadnu príležitosť venovať sa aj zimným športom len kúsok od mora.

Na Sicílii nájdete množstvo miest a dediniek s bohatou históriou. Messica, Catania, Syrakúzy, Agrigento, Trapani či Palermo so svojimi námestiami, palácmi, amfiteátrami, niektorými zapísanými v UNESCO, predstavujú „open air“ múzeum. K založeniu Taorminy inšpirovala Kartágincov v roku 396 pred n. l. strategicky výhodná poloha vysoko nad morom, na hore Monte Tauro s úchvatným pohľadom na dymiaci vrchol Etny, na azúrové more a pobrežie neďalekej Kalábrie. Osobitné čaro majú aj taorminské uličky, vyhliadkové terasy a hlavná promenáda Corso Umberto. Naxos je tiež miestom, kadiaľ kráčala história. Práve tu totiž Gréci v roku 735 pred n. l. založili svoje prvé mesto na sicílskej pôde. Zbytky antického Naxosu si môžete pozrieť v archeologickom parku. Catania je krásne historické mesto s množstvom pamiatok, obchodov a typických miestnych reštaurácií s priaznivými cenami. Dovolenka na Sicílii je skutočne veľmi pekným zážitkom na celý život.

Kedy navštíviť Sicíliu?

Sicília je ostrov, ktorý sa oplatí navštíviť počas celého roka. Mnohí si ho vyberajú aj v zimných mesiacoch, keď chcú uniknúť pred chladom a zažiť kultúru ako miestni. Milovníci mora si ho vychutnajú od mája do októbra. Počas jari a jesene sa odohráva množstvo slávností, vďaka ktorým objavíte najzaujímavejšie dedinky. Podnebie je stredomorské s teplými letami a miernymi zimami, zrážky sú zriedkakedy silné a vyskytujú sa najmä v zime. Priemerná teplota v lete je 26 °C a v zime 10 – 14°C. Teplota vody v zime okolo 16 °C a do 27°C v lete.

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta