Madonna di Campiglio / Pinzolo

  • Madonna di Campiglio ski map
  • Madonna di Campiglio

Ponuka ubytovacích zariadení v peknom prostredí talianskych Álp. Kvalitné ubytovanie v Madonna di Campiglio a ubytovanie v Pinzolo so štandardami talianskych dovolenkových služieb.

  • Najvyššia položená horská stanica 2 580 m n. m. 
  • Celková dĺžka zjazdoviek 90 km
  • Počet vlekov a lanoviek 32
  • Vzdialenosť od Bratislavy 780 km

Viac o destinácii

LYŽOVAČKA V MADONNA DI CAMPIGLIO A PINZOLO

Meno tohoto strediska má cveng aj ďaleko za talianskymi hranicami, a niet sa čomu čudovať. Pýši sa nielen veľkým počtom kilometrov zjazdoviek a ďalšími možnosťami športového vyžitia. História mesta Madonna di Campiglio je spojená s dovolenkárskym cestovným ruchom už dlhé desaťročia a medzi jej častých hostí v zime aj v lete patrili stredoeurópske šľachtické rodiny, dokonca cisár Franz-Jozef a princezná Sissi. Elegantné mestečko obklopujú hory so zjazdovkami rôznej náročnosti, vleky začínajú priamo v centre. Od roku 2011 je sieť zjazdoviek dlhšia vďaka prepojeniu so susedným Pinzolom a prelyžovať sa dá aj do ďalšieho susedného strediska Folgarida-Marilleva.

Väčšina zjazdoviek je s pohodlným sklonom ideálna pre pokročilých lyžiarov. Nájdu sa aj náročné čierne svahy, ale rovnako aj široké mierne pláne pre začiatočníkov. Cieľom väčšiny lyžiarov je prelyžovať cez deň čo najviac z obrovskej pospájanej ponuky kilometrov rôznorodých zjazdoviek od Pinzola cez Madonnu až po Folgaridu Marillevu a späť. Zjazdovky sú na úrovni lesa ale aj nad ňou, terén sa strieda, sú tu aj freeride terény, halfpipe a snowpark. Po lyžovaní vypukne zábava v miestnych vyhlásených aprés-ski baroch.

Pinzolo a Madonna di Campiglio sú strediská, kde nájdeme množstvo vhodných svahov pre rodiny s deťmi. Moderné lanovky sú väčšinou pohodlné sedačky a kabínky umožňujúce transport bez stresu. Stredisko je poprepájané lanovkami, čiže nie je treba prekonávať dlhé vzdialenosti autom a skibusom. Vyslovene čiernych strmých zjazdoviek nie je veľa, väčšina terénov je vhodná pre celú rodinu. Stredisko ponúka lyžiarsku školu s detským svetom pre malých lyžiarov a detské zľavy zo skipasov.

OKREM LYŽOVANIA

Oblasť okolo Madonny di Campigilio a Pinzola má v ponuke terény a trate pre bežkovanie (cca 27 km), 3 km trate pri Carisolo sú osvetlené a dajú sa používať až do 22:00. Fantastické pohľady na okolie dedín, tiché lesy a výhľady na Brentské dolomity sa dajú zažiť aj pri zimných peších túrach. Pešie túry sa dajú absolvovať aj na snežniciach po značených tratiach, ale aj mimo nich objavujúc nové terény, so sprievodcom alebo aj bez neho. Zimnú prírodu si môžeme vychutnať aj zo saní ťahaných psím záprahom. Korčuľovať sa dá na zamrznutom rybníku v Madonne di Campiglio v najstudenšom zimnom období, alebo celú zimu na modernom krytom klzisku v Pinzole. Krytá plaváreň sa nachádza v Spiazzo Rendena (20 km od Madonna d. C.) s 25 m bazénom a detským bazénom. Menšie bazény a wellness centrá prístupné širokej verejnosti aj mimo ubytovaných hostí sa nachádzajú aj v hoteloch priamo v Madonne di Campiglio a v Pinzolo (Centro Pineta). V mestečku Caderzone, 4 km od Pinzola a 17 km od Madonny d. C. sú termálne kúpele Terme Val Rendena so širokou ponukou procedúr a wellness centrom.

Podrobnosti o stredisku Madonna di Campiglio – Pinzolo

Napíšte námLetenkyPrenájom auta