Izola

  • Izola-city-madrac
  • Izola-city
  • San Simon-tobogan
  • San Simon panorama
  • San Simon resort-Izola
  • San Simon beach
  • 14.Izola - jadralna regata

Izola je živé stredomorské mesto charakteristické pohostinnosťou domácich. Orientovaná na turizmus si zároveň zachováva vernosť svojim tradičným činnostiam ako sú rybolov či výroba vína a oleja. Ubytujte sa v hoteloch pri pláži, zažite priateľskú atmosféru, mystické uličky starého mesta, oddych na pláži alebo aktívny deň na vode aj na súši.

Viac o destinácii

Izola je živé stredomorské mesto, ktoré sa vyznačuje priateľským charakterom a pohostinnosťou domácich. V súčasnosti je Izola prevažne turisticky orientovaným mestom. Napriek tomu zostala verná svojmu pôvodu a venovala sa svojim hlavným činnostiam. Najmä rybolovu, ale aj výrobe vína a oleja, čím sa odlišuje od ostatných prímorských miest.

Mesto dostalo svoj názov podľa latinského slova pre „ostrov“, na ktorom bolo založené. Nikdy by to však nebolo tým, čím je teraz bez identity ľudí, ktorí sa snažia zachovať miestne tradície a prepojenú komunitu dvoch národov, slovinského a talianskeho, spoločenstvo dvoch jazykov a spoločnú lásku k svojmu domovu.

Bohaté a rozmanité architektonické dedičstvo, čarovné uličky starého centra mesta a majestátne kamenné portály rozprávajú príbehy o búrlivej minulosti, ale Izola je vzrušujúca a každý deň sa píše nová stránka histórie. Živý rytmus kultúrnych podujatí a festivalov, sugestívne rybárske a pohostinské zvyky, tance, zábavné a športové podujatia, to všetko je neoceniteľným zdrojom života a pulzujúcej energie, vďaka ktorej je Izola a jej ľudia živí, usmievaví a temperamentní.

Pláž

Pláž v San Simon sa nachádza v bujnej stredomorskej zeleni, neďaleko starého rímskeho prístavu, ktorého mozaiky sú dodnes viditeľné pod vodou. Mierne sa zvažujúca piesočnatá pláž je ako stvorená pre malé deti. Časť pláže sa nachádza v akáciovom háji s prírodným tieňom, veľmi vhodná pre rodiny s malými deťmi. Užijete si tu aj najväčší tobogan na slovinskom pobreží.

Okrem pláží

Existuje široká škála možností, stačí si vybrať tú, ktorá Vám vyhovuje. Môžu to byť aktivity pre rodiny, páry, seniorov, skupiny priateľov či športovcov. Počas pobytu v Izole, keď sa zoznámite s dobrými a priateľskými miestnymi obyvateľmi, alebo keď zažijete kulinárske lahôdky, môžete svoj čas tráviť aj aktívne. Možnosti zahŕňajú potápanie, golf, rybolov, jazdu na koni, na bicykli, surfovanie, sup pádlovanie.

Izola vám ponúka kompletný sortiment dovolenkových služieb. Kulinárske špeciality môžete ochutnať v najlepších reštauráciách, ktoré ponúkajú široký výber miestnych lahôdok. Popritom si môžete vychutnávať mystickú atmosféru tohto rybárskeho pobrežného mestečka. Strávte čas na pláži alebo si užite svoju obľúbenú aktivitu, aby bol váš deň nezabudnuteľný.

Kedy cestovať?

Vďaka stredomorskému podnebiu majú pobrežné oblasti mierne zimy a horúce letá. Najvyššie množstvo zrážok sa dosahuje na jar a na jeseň, zatiaľ čo letá zvyčajne sprevádzajú suchá. Vďaka priaznivým faktorom stredomorského podnebia a mora je Izola považovaná za obľúbené cieľové mesto pre všetky generácie 365 dní v roku.

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta