Sardínia

 • Sardínia - Baia del Porto pláž
 • Sardínia, Costa rei pláž
 • Sardínia, El Faro pláž
 • Sardínia, Marina Country pláž
 • Sardínia, Marina Country pláž
 • Sardínia, Alghero
 • Sardínia, Isola di Mal di Ventre
 • Sardínia,Isola di Tavolara
 • Sardínia, Alghero
 • Sardínia, Arzachena
 • Sardínia,Panorama di Castelsardo
 • Sardínia,Isola di Tavolara
 • Sardínia, seafood
 • Sardínia
 • Sardínia, Cagliari
 • Sardínia,
 • Sardínia, Tharros
 • Sardínia, cala domestica

Sardínia patrí medzi najkrajšie miesta v Európe. Nemusíte opustiť kontinent na to aby ste našli snehobiele pláže s jemným pieskom a romantickými zákutiami. Na Sardínii je dovolenka s MSTT zárukou kvality.

Viac o destinácii

Dovolenka Sardínia

Prví cestovatelia o Sardínii povedali, že nepripomína žiadne iné miesto. Desiatky známych autorov z celého sveta, ktorí Sardíniu navštívili aspoň raz, ju označili ako dokonalé meditačné útočisko. Sardínia patrí medzi najkrajšie miesta v Európe s rozprávkovými bielymi plážami.

Gallura a severo-východné pobrežie Sardínie sú známe svojim žiarivým životom medzi morom a elegantnými námestiami. Sú tu klenoty cestovného ruchu. Nechajte sa unášať morskými vlnami a popoludní prechádzkami medzi elegantnými obchodmi a nočným životom v Porto Cervo. Costa Smeralda a okolie znamenajú jedinečný raj a neoceniteľná prírodné bohatstvo na plážach Cala Corsara, Spargu, Budelli s ružovým pieskom.

Severo-západné pobrežie má svoj vlastný nádych, more v kombinácii so skalami. Na tomto pobreží vládne more, ktoré obmýva biele pláže a prináša ryby, ktoré zdobia stoly. Miestne pláže patria k najobľúbenejším na ostrove. Alghero a jeho pobrežie sú perlami tejto strany ostrova. Ponorte sa do modrej na pláži Bombarde. Neďaleko mesta je výbežok Capo Caccia, kde nájdete známu Grotta di Nettuno.

Pláže na južnej časti ostrova pripomínajú karibské more s africkou dušou. Krištáľovo čistá voda a takmer tropická krajina. Od Capo Carmonara cez Golfo degli Angeli po Teulada nájdete raj s odľahlými plážami a zátokami obklopenými stredomorskou vegetáciou. Nekonečné úseky trblietajúceho sa piesku a žulové skaly s výhľadom na krásne vody s tisícom odtieňov. Južná Sardínia je obklopená zátokami s prírodnými bazénmi, kde môžete tráviť svoje aktívne dni. Preskúmajte podmorský svet alebo oddychujte v piesku s vlnami pri nohách, prechádzkami po pobreží, pod slnečníkom alebo v píniovom lese. Perlou juhovýchodu je Villasimius vďaka svojim čisto bielym plážam ako Cala Giunco, Cala Caterina či Spiagga del Riso. Na ceste z Cagliari do Puly sú nevyhnutnými zastávky fénicko-punských a rímskych pamiatok na pláži Nora, rovnako aj pobrežie Santa Margarity a pláží Cala Cipolla, Su Giudeu, Sa Colonia či Tuerreda. Desiatky zátok s očarujúcimi a jedinečnými plážami s jemnými pieskom, okruhliakmi či zrnkami kameňa. Možnosti sú nekonečné, rovnako ako farby mora.

 

Najobľúbenejšie pláže na Sardínii

Na prvej priečke sa nachádza pláž Cala Mariolu v zálive Orosei s bielymi a ružovými okruhliakmi, ktoré sa miešajú s pieskom. Nápadná je svojimi modrými a smaragdovo zelenými farbami a malými kamienkami, ktoré vyzerajú ako vločky. Okolité útesy stúpajú do výšky 500 metrov priamo z mora. Pláž je prístupná buď po mori alebo náročnejšou prechádzkou stredomorskou zeleňou.

Druhou perlou Sardínie je pláž Cala Goloritze na pobreží Baunei a vyzerá ako z rozprávky. Nad plážou sa týči 100-metrový skalný útvar v tvare pyramídy. Pláž je obklopená mramorovými skalami vytvarovanými časom, ktoré sú rajom horolezcov. K pláži je prístup nenáročnou prechádzkou.

Pláž La Pelosa je majstrovským kúskom v severo-západnej časti ostrova s výnimočne bielym pieskom a plytkým morom. Ikonická pláž v Stintine je pred morskou silou chránená skalami Capo Falcone a ostrovmi Piana a Asinara. Vďaka tejto prírodnej bariére je voda v Stintine vždy pokojná. Oproti pláži je ostrovček s aragónskou vežou, ktorá je miestnym symbolom.

Na opačnej strane ostrova je pláž Porto Giunco, oáza, ktorá inšpirovala aj mnoho televíznych reklám. Zlatý pás medzi tyrkysovým morom a lagúnou Notteri, domovom ružových plameniakov.

Is Arutas v oblasti polostrova Sinis je ideálnou plážou na odpočinok. Stovky metrov krištáľovo čistého mora a veľmi jemného kameňa, podobného zrnkám ryže. Vezmite so sebou fotoaparát a potápačskú masku a obdivujte aj podmorský život a podvodné prírodné poklady.

 

Kedy navštíviť Sardíniu?

V mesiacoch od apríla do júna kvitnú všetky krásne miestne kvety, more už začína byť teplé a teploty ešte nedosahujú svoje maximálne júlové a augustové výšky. Obdobie je vhodné na aktívnu dovolenku, napríklad cyklistiku. Letné mesiace majú samozrejme tiež svoje výhody. Milovníci vysokých teplôt sa schladia v príjemných osviežujúcich vodách Tyrhénskeho a Stredozemného mora. Počas leta sa tu koná množstvo festivalov a kultúrnych podujatí. September a október zase ponúkajú miernejšie počasie a menej davov.

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta