Korfu

  • i_635764444_corfu-palaiokastritsa_1310x769
  • kerkyra
  • s_75292516_kerkyra-aggeorgios_1743x752
  • kerkyra pontikonisi

Na ostrove Korfu môžeme stále cítiť ducha vzdialenej slávnej minulosti. Jeho bohaté multikultúrne dedičstvo, historické pamiatky, ohromujúca prírodná krajina, krištáľovo čisté more a vynikajúce počasie po celý rok lákajú množstvo návštevníkov. Strávte dovolenku na tomto čarovnom ostrove a objavte jeho výnimočnosť.  

Viac o destinácii

Dovolenka na Korfu

Čistým morom a obklopené zeleňou lákajú miestne pláže. Najznámejšou je Paleokastritsa 23 km západne od hlavného mesta. More tu lemujú veľké zelené útesy s jaskyňami. Ďalšími sú Agios Gordis, Pelekas či Glyfada, ktoré sú organizované a nájdete tu hotely, reštaurácie či centrá vodných športov. Sú tu ale aj odľahlé pláže ako napríklad Rovinia či Proulades Beach alebo nudistické ako Myrtiotissa. Odporúčame zamieriť do oblasti Sidari, kde erózia vytvarovala útesy pozdĺž pobrežia do pozoruhodných skalných útvarov a zátok.

Okrem pláží

Ostrov má množstvo pôsobivých oblastí pre potápanie a šnorchlovanie. Najmä na juhu sú výborné podmienky na windsurfing a kite surfing. Vnútrozemie ostrova, pretkané starými cestami, horskými dedinkami a olivovými hájmi a ak máte dostatok energie odporúčame turistiku a cykloturistiku. Objavíte idylickú vidiecku krajinu a panoramatické výhľady, ktoré Vás odmenia za to, že sa odtrhnete od pláže.

Vydajte sa vysoko do kopcov na severnom svahu hory Pantokrator, aby ste mohli nahliadnuť do minulosti v Starej Perithii. Toto stredoveké mesto duchov sa datuje do roku 1400, ale od 60. rokov 20. storočia je neobývané. Dnes sa môžete túlať po jeho dláždených uliciach a starých kamenných domoch. Keď je čas osviežiť sa, na hlavnom námestí sa oplatí navštíviť niekoľko taverien.

Korfu je plné pamiatok, ktoré oslavujú jeho históriu a ľudí. Ak si chcete oddýchnuť od poobedňajšieho slnka, vyhľadajte kúsok kultúry v jednom z múzeí alebo galérií. Pri návšteve hlavného mesta by ste nemali vynechať štvrť Kanoni s krásnym výhľadom na Mouse Island a kaplnku Panagia Vlachrna či pozorovať odtiaľto lietadlá pri pristávaní.

Kedy cestovať?

V máji je ostrov Korfu prázdny a nájdete tu len málo turistov, perfektný čas pre tých, ktorí majú radi pláže len pre seba. V júni začína byť teplejšie počasie, teplota mora začína byť príjemná a pláže sú perfektným miestom, kde stráviť celý deň. V júli a auguste sa ostrov zaplní turistami. Je horúco, ale popoludní Vás zachráni vietor nazývaný  Maistros. Počas hlavnej sezóny tu nájdete široký výber reštaurácii a barov, ktoré ponúkajú tie najlepšie stredomorské špeciality.  Ideálne pre milovníkov spoločnosti a nočného života. V septembri je teplota opäť príjemná, more stále teplé a pláže prázdnejšie.

Napíšte námLetenkyPrenájom auta