Nórsko je najkrajšie v Júni

 • 50nozajezd-norsko-je-vc780ervnu-nejkra769sne780js780i769
 • Midnight in Geiranger
 • Los
 • Bergen vyhlídka z Ulriken-Zítková
 • NO - muzea na poloostrově Bygdoy - Dekan
 • NO - nová výstavba v Oslo - Dekan
 • NO - nový most přes Hardangerfjorden - Dekan
 • NO - pod ledovcem Nigardsbreen - Dekan
 • Norsko, NP Jotunheimen, Venhoda
 • Norsko, v NP Jotunehimen, Molan Venhoda
 • Oslo Opera
 • turisté na Sognefjelské cestě, Norsko, Michlík
 • Venhoda P0723-116
 • Venhoda P0723-150

Cena od 1124 €

Nórsko je najkrajšie v Júni

Poznávací zájazd, Nórsko je najkrajšie v Júni..

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Nórsko je najkrajšie v Júni

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

Letecký zájazd do Nórska pre všetkých, ktorí radi bývajú v nádhernej severskej prírode, na čerstvom vzduchu a baví je nenáročná turistika.
Zájazd je vhodný aj pre rodiny s malými deťmi a pre aktívnych seniorov. Oproti iným zájazdom do Nórska prejdeme menej kilometrov po ceste, budeme mať však možnosť mnohých krátkych i niekoľkohodinových vychádzok – každý podľa vlastnej chuti a výkonnosti. Hoci sa budeme pohybovať len v riedko osídlenej krajine, nebudú nám chýbať vymoženosti civilizácie (napr. Možnosť dokúpiť si potrebné potraviny).
K pokojnému priebehu zájazdu prispeje i spôsob ubytovania – 2x strávime tri noci za sebou v jednom hoteli. V cene sú raňajky. Večera, ktoré si možno priplatiť, jsoudvouchodové (polievka alebo dezert a hlavné jedlo).

Poznávací zájazd v Nórsku– Nórsko je najkrajšie v Júni, časový harmonogram

1. deň: Odlet z Prahy na letisko Gardermoen (severne od Osla) je plánovaný (v čase tlače katalógu) vo večerných hodinách. Potom 1-3 hodiny prejazd na tranzitné ubytovanie. Vzhľadom k júnovému termínu ihneď zažijeme čaro severu v podobe tzv. Biele noci. Polárny deň je práve na vrchole.
2. deň: Po raňajkách sa vydáme na ďalšiu cestu, ktorú si spestríme zastávkami v pekných prírodných scenériách. Po poludní už zbadáme prvé rameno fjordu. A to hneď toho celosvetovo najznámejšieho Geirangerfjordu (UNESCO). V obci Geiranger sa pozrieme na známe suveníry, prejdeme sa okolo fjordu a nakoniec sa vydáme na plavbu po fjorde, ktorá je zahrnutá v cene zájazdu. Z paluby lode uvidíme mnohé vodopády, napr. Sedem sestier, a ďalšie zaujímavosti. Po vylodení sa presunieme na ubytovanie v hoteli (celkom 3 noci).
3. deň: Počas pobytu v srdci nórskych fjordov budeme mať možnosť uskutočniť ako kratšie vychádzky so sprievodcom, tak, ak kondície a počasie dovolí, aj viachodinové túry. Podmienkou vašich samostatných túr je dobrá orientácia v prírode bez značiek a bez sprievodu sprievodcu, pretože sprievodca je k dispozícii pre vychádzku hlavné skupiny klientov. V oblasti je aj lanovka, ktorá vás vyvezie takmer do nebeských výšok, odkiaľ je skvelý výhľad nadol na fjord.
4. deň: Náš sprievodca sa bude tento deň venovať tým, ktorí sa vydajú na autobusový výlet do prímorského a rybárskeho mesta Ålesund, ktorého centrum je známe mnohými stavbami štýle art deco. Čarovnú atmosféru dopĺňajú čajky a mnohé jachty a lode. Veľkou atrakciou je moderný akvárium s obľúbeným kŕmením rýb potápačom. Trajekty, ktoré pre cestu použijeme, nie sú v cene, odhadom ide o 100 NOK (okolo 350 Sk).
5. deň: Dnes sa presunieme na druhej pobytové miesto. Cestou pôjdeme slávnu horskou cestou Trollstiegen (trollov chodník) a uskutočníme ľahší vychádzku v prírode. Ubytovanie v hoteli (3 noci).
6. deň: Tentoraz budeme ubytovaní na dosah národných parkov Rondane a Jotunheimen. Mnohé chodníky vedú po okrajoch jazier či pozdĺž riek. Zdatnejší môžu vystúpiť v priebehu 2 až 3 hodín na niektorý z vyhliadkových vrcholov. Sprievodca je k dispozícii pre vychádzku hlavné skupiny klientov.
7. deň: V dnešnom dni sa podívámek divokej rieke Sjoa a k ľadovcovému jazeru Gjende. Nad ním, cez hrebeň Bessegen, vedie tzv. Nórska národná túra. Niektorí môžu vystúpiť po horskom chodníku na výhľady na jazero Gjende, iní môžu doplávať loďou po jazere na chate Memurubu a späť.
8. deň: S krásnymi spomienkami na fjordy, hory, snehové polia, rieky, jazerá, brezové a borovicové lesy sa začneme vracať do civilizácie. Krátko zastavíme v olympijskom Lillehammeri. Potom prídeme na letisko Gardermoen, odkiaľ popoludní odletíme do Prahy.

Ikony / Náročnost - zelená Zájazd je označený zelenou papučou, čo zodpovedá tej najľahšia turistickej náročnosti. Prevaha cestovania v autobuse, prehliadky miest a zaujímavých miest, jedna až dve krátke vychádzky v prírode (max. 3 hod.). Nie je potreba iná špeciálna obuv ako topánky bez podpätku.

Popis ubytovania:

Keďže zabezpečujeme ubytovanie na zájazdoch tak, aby čo najlepšie vyhovovalo charakteru zájazdu umiestnením v prírode alebo v mestách a prijateľným vybavením izieb za priaznivú cenu, môže byť v niektorých zájazdoch ubytovanie viacerých kategórií. V popise ceny zájazdu a tu je uvedený typ ubytovania, ktorý je v zájazdu najčastejšie používaný. Opis nižšie vystihuje približnú charakteristiku ubytovacie kategórie. Rozmery, vybavenie a ďalšie náležitosti sa môžu miestne líšiť.
Ikony / Ikona Ubytování Hotel HOTELY, ktoré pre naše zájazdy využívame sú ako rodinné a štýlovo zariadené hotely na vidieku, tak aj moderné alebo zrenovované historické hotely v mestách. Štandard zodpovedá najmenej 2-3 *** v európskom poňatí, je však dobré vedieť, že v Škandinávii sa označenie hotelov hviezdičkami nepoužíva.
Severskej ubytovanie má svoje špecifiká: v niektorých budovách nie sú výťahy, na izbách nemusí byť TV, minibar alebo sušič vlasov. Niektoré hotely môžu byť plne nefajčiarske alebo nie je dovolená konzumácia alkoholu v celom hoteli. Vybavenie izieb sa v jednotlivých hoteloch líši. K bežnému zariadenie škandinávskeho hotelového ubytovania patria: postele, skriňa, nočné stolíky, pracovný stôl so stoličkou, prípadne kreslo so stolíkom, telefón. Izby majú vždy vlastné WC a sprchu a väčšinou wi-fi pripojenie.

POZNÁMKA: Samostatný let do / z Viedne na vyžiadanie, transfery na / z letiska nezaisťujeme.
MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 35

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta