Lofoty – exotika severu

 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - exotika severu
 • Lofoty - Exotika severu
 • Lofoty - Exotika severu
 • Lofoty - Exotika severu
 • Lofoty - Exotika severu
 • Lofoty - Exotika severu

Cena od 1233 €

Lofoty - exotika severu

Poznávací zájazd, Lofoty - exotika severu

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Lofoty - exotika severu

Krásna dovolenka v Nórsku nemusí byť nutne len na pevnine. Malebnosť súostrovia Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom nám asi najviac priblížil slovom aj kresbami Karel Čapek vo svojej knihe Cesta na sever. Nastúpte s nami do lietadla a vydajte sa tam, kde v lete slnko nezapadá! Súostrovie Lofoty je podľa mnohých najkrajším kútom celej Škandinávie. Na jednom mieste nájdete všetky krásy Nórska: loďky kotviace v malebných fjordoch, čajky posedávajúce na strechách rybárskych domčekov rorbu, štíty hôr týčiace sa až k nebi. Poznávací zájazd Nórsko s našu cestovnou kanceláriou – to je aj nezabudnuteľný zážitok s veľrybím safari na susednom súostroví Vesterály. Zažite polárny deň a atraktívnu vyhliadkovú plavbu za veľrybami. Nocovať budete vždy po dvoch osobách na izbe, v rôznych typoch ubytovania: turistické hotely, ubytovne a štýlové apartmány či chaty. Zájazd je s raňajkami. V ponuke naše cestovnej kancelárie nájdete aj zájazd na Island a mnohé iné destinácie.

Poznávací zájazd Lofoty dovolenka – exotika severu, časový harmonogram

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

1. deň: Večer odlet z Prahy do Osla, nocľah pri letisku. Odchod na ubytovanie.
2. deň: Ráno odletíme za polárny kruh. Poznávanie oblastí za polárnym kruhom začneme pri presune do malej dedinky Andenes, ktorá leží na najsevernejší cípe súostroví Vesterály (Vesteralen). Vaša dovolenka v Nórsku pre vás môže začať napríklad pri niekoľkohodinovej plavbe do Nórskeho mora za pozorovaním veľrýb -Hval safari. Plavbu možno objednať vopred pri prihlásení. Nocľah v oblasti.
3. deň: Počas dopoludnia sa vypravíme na krátku vychádzku v oblasti vtáčích útesov u Bleiku a v okolí jazera Storvatnet. Možnosť lodného výletu z prístavu v Bleiku za morskými orly a alky k ostrovu Bleiksøya. Potom zamierime po ostrove Andoya na juh po západnej vyhliadkovej ceste Fv 976 s mnohými zastávkami na fotenie. Ubytujeme sa v oblasti miest Sortland a Stokmarknes.
4. deň: Na najznámejšie nórskej súostrovie Lofoty (Lofoten) poplujemer áno trajektom. Dopoludnia sa presunieme cez neoficiálne hlavné mesto Lofot Svolvær do osady Kabelvåg, kde je malé akvárium a kostol nazvaný Námornícka katedrála. Neskoré popoludnie strávime v romantickom rybárskom prístave Henningsvær, ktorý je rozložený na niekoľkých ostrovčekoch.
5. deň: Na pobrežné cestičke č. 815 zbadáme jedny z najkrajších lofotských scenériou. Prezrieme si tiež starodávnu vikingskú slávnostné sieň Lofotr. V najjužnejšej časti súostrovia s prekvapením zistíme, že na pobreží nájdeme aj krásne piesočnaté pláže, hlavne u dediny Ramberg. Navštívime ďalšie rybárske dedinky Å, Reine a stále živú rybársku osadu Nusfjord (UNESCO). Neskôr večer sa vrátime na ubytovanie.
6. deň: Dnešný deň strávime vo Svolvaeru a jeho okolia. Ponúka sa nám ďalšie atraktívne plavby po mori, do trolího fjordu Trollfjorden, pri ktorej môžeme zahliadnuť morské orly, alebo na ostrovček s bývalou veľrybársku stanicou Skrova s ​​mnohými peknými kaviarňami. Neskôr popoludní sa presunieme novú vyhliadkovou cestou Lofast na ubytovanie s dosahom na letisko. V závere dňa v oblasti Gullesfjordbotn uskutočníme krátku prechádzku alebo sa zastavíme v rybárskej dedine Lodingen.
7. deň: Dopoludnia odlet do Osla a po prestupe do Prahy.
Na tento zájazd nadväzuje 28. 7. po prílete z Lofot do Osla zájazd na Špicbergy – najsevernejšie v živote so sprievodcom (návrat 2. 8. alebo 4. 8. 2015)

Ikony / Náročnost - modráTuristická náročnosť tohto zájazdu je označená modrou papučou, čo je po zelenej druhá najľahšia kategórie. Počas zastávok na trase je viac času na ľahké vychádzky v prírode. Väčšinou do 3 hodín, výnimočne vícehodinové pobyt vonku. Chôdza nespevneným terénom, občas cez mokrade (napr. Lofoty). Odporúčame nepremokavou a pevnú turistickú obuv.

POZNÁMKA:
samostatný let do / z Viedne na vyžiadanie, transfery na / z letiska nezaisťujeme
doobsazení žena (22. 7. – 28. 7. 2015)
MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 10

 

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta