Do srdca Nórskych fjordov

  • 09nodo-srdce-norskych-fjordu
  • Do srdca nórskych fjordov
  • Do srdca nórskych fjordov
  • Do srdca nórskych fjordov
  • Do srdca Nórskych fjordov
  • Do srdca Nórskych fjordov
  • Do srdca Nórskych fjordov
  • Do srdca Nórskych fjordov
  • Do srdca Nórskych fjordov

Cena od 1063 €

Do srdca Nórskych fjordov

Poznávací zájazd, Do srdca Nórskych fjordov

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Do srdca Nórskych fjordov

1. deň: Odlet z Prahy popoludní, prílet do Bergenu navečer. Prehliadku druhého najväčšieho mesta Nórska – Bergenu začneme prechádzkou po nábreží, ktorému dominuje rad hanzovných domov Bryggen (UNESCO). Záujemcovia potom budú mať možnosť pozrieť sa na vyhliadku Fløyen, kam sa dá, podobne ako na pražský Petřín, zviesť pozemnou lanovou dráhou. Svetlo je na severe v letných mesiacoch dlho do noci, preto ešte večer odídeme mimo Bergen na ubytovanie.
2. deň: Dnešok už bude úplne v znamení fjordov a ľadovcov. Cez najdlhší fjord sveta Sognefjorden plávame trajektom. Pokračujeme malebnými scenériami nórskej prírody, okolo fjordov, údoliami vymodelovanými ľadovcom aj serpentínami cez horské hrebene. Popoludní budeme mať čas na cca 2 – 3-hodinovej vychádzku za pohľady na ľadovcový splaz Briksdalsbreen, ktorý už ustúpil vysoko nad skalu a pod sebou vytvára ľadovcovú lagúnu. Splaz je súčasťou najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Potom prídeme na ubytovanie. Večera je v cene zájazdu.
3. deň: Počas dneška nás čaká ďalší atraktívny program – oi. Plavba po fjorde Geirangerfjorden (UNESCO), oi. Okolo vodopádov Sedem sestier a Nápadník. Plavba je v cene zájazdu. Ak nám bude priať počasie, vyjdeme desiatkami serpentín až na vyhliadku na hore Dalsnibba (1 497 m n. M.), Odkiaľ sú za dobrého počasia vidieť okolitú ľadovcové a snehové polia a koniec fjordu Geiranger hlboko v údolí. Autobusom sa vydáme aj na vrchol slávnej cesty Trollstigen (Trolia chodník), v ktorej okolí sa nachádza moderná vyhliadky a možnosti krátkych vychádzok. Večera je v cene zájazdu.
4. deň: Dopoludnia sa potešíme zastávkou pri mohutných perejí divokej rieky Otta a u stĺpového kostolu v Lomu. Potom sa vydáme do veľkolepého údolia Gudbrandsdalen, ktorým prídeme do olympijského mesta Lillehammer pri najväčšom nórskom jazere Mjøsa. Tu budeme mať možnosti navštíviť najstarší nórsky skanzen Maihaugen a pozrieť sa na vrchol skokanských mostíkov nad areálom, kde sa konal otvárací aj záverečný ceremoniál ZOH 1994. Potom odídeme na ubytovanie. V cene je obed alebo večera.
5. deň: Okolo poludnia prídeme do hlavného mesta Nórska – Oslo, pokojnej zelenej metropoly. Počas prehliadky sa postupne pozrieme na vrchol športového areálu Holmenkollen s moderným skokanským mostíkom s ozdobou polárna žiara a vyhliadkou na Oslo a priliehajúce fjord. Zájdeme si do parku Frogner. Tu je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda, vr. symbolu mesta – Sinnataggen (v prekl. Zlostiaci sa chlapček), fontánou, monolit a ďalšie sochami tohto najznámejšieho nórskeho sochára. Veľkým pojmom pre všetkých návštevníkov Osla je polostrov múzeí Bygdøy, na ktorý možno doplávať lodičkou. Tu našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárny dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžeme si pozrieť plť Kon Tiki, papyrusovú loď Ra II Thora Heyerdahla, tri vikingské lode staré viac ako tisíc rokov alebo zájsť do múzea námornej plavby. Ubytovanie.
6. deň: Ďalej uvidíme jednu z moderných dominánt mesta – budovu Opery, ktorá leží priamo pri fjorde. Pešou zónou Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozosiate hlavné budovy mesta (parlament, univerzita, Národné divadlo), dôjdeme ku kráľovskému palácu. Po poludní odchod na letisko Gardermoen severne od Osla. Odlet do Prahy navečer.

 

Poznávací zájazd fjordy v Nórsku– Do srdca Nórskych fjordov, časový harmonogram

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

 

Ikony / Náročnost - zelená Zájazd je označený zelenou papučou, čo zodpovedá tej najľahšia turistickej náročnosti. Prevaha cestovania v autobuse, prehliadky miest a zaujímavých miest, jedna až dve krátke vychádzky v prírode (max. 3 hod.). Nie je potreba iná špeciálna obuv ako topánky bez podpätku.

POZNÁMKA:
samostatný let do / z Viedne na vyžiadanie, transfery na / z letiska nezaisťujeme

Minimálny počet účastníkov: 35

 

Program jednotlivých dní sa môže líšiť v rôznych termínoch podľa miest ubytovania. Garantujeme však návštevu všetkých vyššie uvedených miest. V niektorých termínoch môže byť program realizovaný v obrátenom slede.

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta