Škótska whisky a Highland games

  • 12irskotska-whisky-a-highland-games
  • 86s
  • Do Škótska za Whiskey
  • Do Škótska za Whiskey
  • 87-300-225
  • Do Škótska za Whiskey
  • 88-300-225
  • 89-300-225
  • Škótska vlajka

Cena od 1173 €

Škótska whisky a Highland games

Škótska whisky cesta

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Škótska whisky a Highland games

Whisky patrí ku Škótsku rovnako neodmysliteľne ako kilt, gajdoši alebo rugby. Preto sme sa rozhodli pripraviť nový typ zájazdu, ktorý vás zavedie do krásnej prírody Škótskej vysočiny, do hlavného mesta Edinburghu a tiež samozrejme do niekoľkých páleníc poznávací s názvom zájazd Škótsko – Do Škótska na Whisky. Celkom navštívime štyri. V každej sa nám bude vždy venovať skúsený miestny sprievodca. V Edradour a Glengrant sa pripojíme k verejným prehliadkam, v Glenfiddich a v Dalwhinnie sa bude sprievodca venovať len našej skupinke. Všetky návštevy páleníc a ochutnávky sú zahrnuté v cene zájazdu. Veríme , že zájazd zaujme nielen milovníkov whisky, ale aj tých z vás , ktorí chcú atmosféru Škótska zažiť v príjemnom pohodovom tempe. Zájazd si spestríme krátkou prechádzkou u Braemaru, tí zdatnejší môžu vynechať v NP Cairngorms jednu jazdu lanovkou a podniknúť výšľap k reštaurácii na jej hornú stanicu. Budete mať tiež čas vychutnať si atmosféru hlavného mesta Edinburghu a zhliadnuť niektoré z jeho zaujímavostí. Ubytovanie bude zabezpečené v dvojposteľových izbách hotelov alebo penziónov sa raňajkami. Druhý deň je v cene zájazdu aj večera. V ponuke našej cestovnej kancelárie nájdete aj poznávací zájazd v Nórsku a iných destináciách.

Dovolenka Škótsko – Do Škótska za Whisky

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

1. deň: Dopoludnia odlet z Prahy. Po prílete sa vydáme na sever. Pôjdeme okolo známeho železničného mosta Forth Bridge (UNESCO) do mestečka Pitlochry, kde navštívime pálenicu Blair Atholl Distillery – v cene zájazdu. Po prehliadke ochutnáme 4 vzorky miestnej jednosladovej whisky. Presunieme sa na ubytovanie do podhoria Grampian Mountains. Večera.
2. deň: Celý tento deň sa budeme pohybovať v oblasti Speyside, ktorá je centrom výroby škótskej whisky. Najprv sa vydáme do dediny Knockando, kde navštívime Cardhu Distillery – v cene zájazdu. Súčasťou prehliadky bude degustácia 3 vzoriek miestnej whisky. Potom navštívime najznámejšie škótske výrobu sudov Speyside Cooperage, kde sa vyrába a opravujú sudy. V Dufftown, “hlavnom meste whisky”, navštívime vyhlásenou Glenfiddich Distillery. Skúsený sprievodca prevedie našu skupinu pálenicou aj históriou tejto rodinnej firmy. Navštívime tiež skladisko s uloženými sudy na výrobu slávnej pätnásťročnej Glenfiddich Solera Reserve. Prehliadku zakončíme ochutnávkou, počas ktorej sa pokúsime preniknúť do chutí a vôní 12, 15, 18 a 21-ročných miestnych whisky. Túto prehliadku je možné vynechať a čas stráviť prechádzkou u zrúcaniny Balvenie Castle, ktorá sa nachádza blízko pálenice. Na záver sa môžete zviesť po Keith & Dufftown Railway a vychutnať si pohľad na krajinu aj z vlaku. Návrat na ubytovanie a večera.
3. deň: Dopoludnia najprv navštívime posledný pálenicu v tomto zájazde – Tomatin – v cene zájazdu. Naša cesta potom bude pokračovať k najznámejšiemu škótskemu jazeru Loch Ness, na ktorého brehu si pozrieme zvyšky hradu Urguhard Castle. Potom sa prejdeme okolo plavebných komôr stavidiel vo Fort Augustovi, čo je príjemné miesto na posedenie a ochutnanie niektorých zo škótskych špecialít. Zastavíme sa tiež pri pamätníku Commando memorial vo Spean Bridge, odkiaľ je za priaznivého počasia krásny výhľad na najvyššiu horu Veľkej Británie Ben Nevis. Potom sa presunieme na ubytovanie. Večera.
4. deň: Dnes sa zúčastníme akcie nazývané Atholl Gathering, ktorá prebieha v areáli zámku Blair Castle. Postupne budeme môcť sledovať zápolenia silákov zo všetkých kútov Škótska v netradičných disciplínach, ako je vrhanie kmeňa stromu, zdvíhanie ťažkých bremien a podobne. Uvidíme tiež nástup vojenskej kapely. Popoludní sa vydáme do historického mesta Stirling, kde navštívime Wallaceův monument, z ktorého je pekný výhľad do kraja. Pamätník je venovaný ľudovému hrdinovi Williamovi Wallaceovi, ktorý viedol Škótmi vo vojne za nezávislosť. Ubytovanie a večere.
5. deň: Celý tento deň strávime v hlavnom meste Škótska Edinburghu. Vydáme sa na Calton Hill, odkiaľ budeme mať celé mesto ako na dlani. Navštívime kráľovskú jachtu Britannia, plavidlo, ktoré bolo po viac ako 40 rokov domovom Jej Veličenstva a kráľovskej rodiny pri ich cestách. Zastavíme sa tiež pri paláci Holyroodhouse, v ktorého blízkosti stojí aj budova škótskeho parlamentu. Prejdeme sa po ulici Royal Mile k hlavnej katedrále škótskej cirkvi St. Gilles. Počas voľna môžete navštíviť impozantný Edinburghský hrad postavený na vysokej čadičovej skale, kde si okrem iného môžete prezrieť korunovačné klenoty. Ubytovanie.
6. deň: Ráno transfer na letisko a odlet do Prahy.

Ikony / Náročnost - zelená  Zájazd je označený zelenou papučou, čo zodpovedá tej najľahšia turistickej náročnosti. Prevaha cestovania v autobuse, prehliadky miest a zaujímavých miest, jedna až dve krátke vychádzky v prírode (max. 3 hod.). Nie je potreba iná špeciálna obuv ako topánky bez podpätku.

Ikony / Ikona Ubytování Apartmány a motely Škótsko – HOTELY A PENZIÓNY. U našich zájazdov využívame rodinné, štýlovo zariadené aj moderné hotely. Izby sú dvojlôžkové so sprchou a WC na izbe. Nie všetky hotely majú výťahy. V Škótsku môžu byť spojené postele v dvojposteľových izbách menších rozmerov s jednou spoločnou prikrývkou.
V spoločnej jedálni alebo reštaurácii sa podáva bohaté raňajky väčšinou formou bufetu. K večeru býva spravidla výber z menu o troch chodoch.
Penzióny sa od hotelov môžu líšiť obmedzenými službami recepcie a alebo rozdielnou veľkosťou a vybavením izieb v budove. V penzióne spravidla nebýva reštaurácia ani bar.
Keďže zabezpečujeme ubytovanie na zájazdoch tak, aby čo najlepšie vyhovovalo charakteru zájazdu umiestnením v prírode alebo v mestách a prijateľným vybavením izieb za priaznivú cenu, môže byť v niektorých zájazdoch ubytovanie viacerých kategórií. V popise ceny zájazdu a tu je uvedený typ ubytovania, ktorý je v zájazdu najčastejšie používaný. Opis nižšie vystihuje približnú charakteristiku ubytovacie kategórie. Rozmery, vybavenie a ďalšie náležitosti sa môžu miestne líšiť.

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta