Tauplitz

Najvyššie položená horská stanica 2000 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 900 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 17(1 kabínka, 4 sedačky, 12 kotiev)
Celková dĺžka zjazdoviek 42km (18km modré, 18km červené, 6km čierne)
Vzdialenosť od Bratislavy 316km
Ďalšie vybavenie strediska Skibus, parkovanie, lyžiarske školy, požičovne, carving zjazdovky, freeride terény, sánkovanie, bežkovanie (cez 100km tratí), zimná turistika, korčuľovanie, termálne kúpele

LYŽIARSKE STREDISKO

Tauplitz je jedno z tých obľúbených stredísk, ktoré vidíme pred našimi očami rásť. Posledný prírastok – dlhočizná moderná 8-miestna kabína Mitterstein stredisku pridalo veľké množstvo skutočne vynikajúcich svahov a v prípade dobrých snehových podmienok aj šancu dostať sa na lyžiach až do dedinky Bad Mitterndorf. Každoročne fantastická snehová nádielka robí z Tauplitzu obľúbené stredisko aj pre tých ktorí sa občas povozia v snehu mimo vyznačených zjazdoviek a ostatným dáva absolútnu istotu, že sa tu bude lyžovať neskoro do jari. Skutočne jedinečné výhľady na okolité hory, veľa slnečných dní napriek častým snehovým zrážkam – Tauplitz vie asi čarovať… Zjazdovky sú príjemne široké a s väčšej časti sú nad hranicou lesa. Akurátny sklon majú miestne športové červené a nároční lyžiari si nájdu aj strmšie svahy, ktoré sa ale dajú vždy príjemne obísť miernejším terénom. Tauplitz ponúka aj veľké množstvo miernych svahov pre začiatočníkov. Miestne horské chaty sú vyhlásené fantastickou atmosférou a kuchyňou, väčšina je na miestach s perfektným výhľadom. Viacdenné permanentky platia v celej oblasti Schneebarenland kam okrem Tauplitzu patria aj okolo 30km vzdialené strediská Loser-Altausee, Planneralm a výborný Riesneralm.(vzdialenosť od dediny Tauplitz).

OKREM LYŽOVANIA

Tauplitz a jeho okolie má množstvo fanúšikov aj v radách bežkárov. Ponúka asi cez 100km bežkárskych tratí v rôznych terénoch v údolí aj na náhornej plošine v 1650 m n.m.. Táto plošina tvorí prirodzene akési centrálne miesto strediska, je tu aj 5km dlhý zimný turistický chodník, ústia sem zjazdovky, dá sa tu oddýchnuť a občerstviť v reštaurácii. Zimná turistika a prechádzky na snežniciach sú obľúbenou aktivitou nelyžiarov a ďalší panoramatický chodník nájdu ešte o niečo vyššie v nadmorskej výške 1965 m n.m.. Charakter strediska nabáda na prechádzky s úžasným výhľadom na okolité kopce a prírodu. Treba sa len vyviezť hore lanovkou a nechať sa očariť. Prechádzky sú možné samozrejme aj v údolí (10km chodníkov), dá sa tu aj korčuľovať, či sánkovať, previezť sa v konskom záprahu. Za zmienku ešte jednoznačne stoja vynikajúce kúpele Grimming Therme s termálnymi bazénmi, saunovým svetom a športovým bazénom.

MESTEČKÁ

Tauplitz a Bad Mitterndorf (vzdialenosť cca 7km) sú menšie mestečká s pôvodnou dedinskou zástavbou v súčasnosti slúžia najmä ako dovolenkové centrá s penziónmi a hotelmi. Nachádzajú sa tu reštaurácie, kaviarne, bary, obchody so športovým potrebami, požičovne a podobne. Z oboch mestečiek sa dostanete do strediska modernou lanovkou – z Tauplitzu sedačkouz Bad Mitterndorfu kúsok smerom nad dedinu skibusom a potom modernou 8-miestnou gondolou. V prípade ubytovania ďalej od týchto mestečiek, nie je problém sa sem priblížiť autom a zaparkovať buď blízko lanoviek alebo v dedinke Bad Mitterndorf odkiaľ už premáva každú chvíľu skibus ku gondole. Zimné športy od zjazdového lyžovania, cez bežkovanie až po lety na lyžiach sú v tomto regióne doma. Ďalšou turistickou atrakciou je najväčší prírodný skokanský mostík na svete pre lety na lyžiach cca 3km od centra Tauplitzu.

S DEŤMI

Terénov na učenie je pre deti v Tauplitzi dosť, stredisko ponúka zľavy na detské skipasy, lyžiarske školy aj pre deti. Priamo v dedine Bad Mitterndorf sa nachádza detský vlek s detskou lyžiarskou škôlkou. Okrem lyžovania, sánkovania a iných zimných radovánok sa s deťmi oplatí navštíviť aj kúpele Grimming Thermen. Kúpele ponúkajú aj rodinnú zónu, kde sa vyšantia menšie aj väčšie deti mimo pokľudného termálneho oddelenia kúpeľov.

AUTOM

Cesta do Tauplitzu je jeden z mnohých dôvodov jeho obľúbenosti. Vzdialenosť je len 316km z Bratislavy a cesta cez Wiener Neustdadt, Semmering, Leoben, Liezen a ďalej do Tauplitzu mimo rýchlostných ciest nebýva väčšinu roka preplnená.

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta