Dovolenka v Taliansku „na prírodno“

Keď sa povie dovolenka v Taliansku či dovolenka v Grécku, väčšina z nás si predstaví vylihovanie na pláži. Alternatívou ešte môže byť obľúbené koloseum či grécke impozantné staroveké stavby.

Napadlo vám však vybrať sa sem za krásami prírody? Možno si poviete, načo chodiť do zahraničia kvôli prírode, keď tú máme aj na Slovensku. Príroda v Taliansku a Grécku však dýcha exotikou a vďaka odlišnému podnebiu ponúka rozmanitú flóru a faunu.

 

Nebuďte plážovými plazmi. Objavujte!

Talianske Alpy sú krásne aj v lete. Veľkolepé štíty vypínajúce sa nad čistou prírodou vám ukážu krajinu letných dovoleniek v úplne novom svetle. Na francúzsko-talianskej hranici leží najvyšší vrch Álp, Mont Blanc. (4 808 m.n.m.).  Pre odvážlivcov a skúsenejších lezcov je táto hora atraktívnym bodom i v lete.

Najdlhšou talianskou riekou je rieka Pád (652 km). Preteká zo západu na východ cez severné Taliansko popri Benátkach smerom k Jadranskému moru.

Taliansko nezaostáva ani v národných parkoch. Apeninského vlka či abruzzijského kamzíka môžete stretnúť v národnom parku Abruzzo. Až dve tretiny tohto chráneného územia na Apeninskom polostrove sú zalesnené. Najstarším parkom v Alpách je Gran Paradiso. Najväčší zas nesie názov Stelvio. Jeho zaujímavosťou sú dedinky a farmy s tradičným charakterom. Unikátnym turistickým miestom sú stále Dolomity. Ide o vápencovitý útvar, z ktorého časom vznikli atypické skalné sústavy. Je doslova rajom pre horolezcov, ktorých  už „klasické“ skalné steny omrzeli.

Samostatnou kapitolou je taliansky región Toskánsko. Panoráma ako z maľovanej pohľadnice pritiahne ročne milovníkov zalesnených kopcov, vína a dobrého jedla.

taliansko-dovolenka

 

Grécka príroda kompromisov

Grécko a jeho scenérie sú taktiež ukážkou umenia prírody. Na ostrove Zakynthos môžete chytať bronz na plážach s jemným pieskom v obkolesení mohutných skál. Vedeli ste, že Rhodos je taktiež plný zelene? Často až panenská príroda vyhovie fanúšikom skál a lesov, ako i tým, ktorí túžia zažiť piesočné duny. Hornatou je i Kréta. Tvoria ju tri veľké pohoria – Ida, Lefka a Dikti. Grécko je vo všeobecnosti skalnatou oblasťou, čo z neho robí destináciu ideálnu pre tých, ktorí riešia večnú dilemu hory vs. more.

 

Taliansko a Grécko, to nie sú len pláže a more. Spoznajte tieto krajiny z iného uhla a dajte zelenú ich prírode.

Napíšte námLetenkyPrenájom auta