William Tell Express

Poznávacie zájazdy, Švajčiarsko v lete

  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres
  • William Tell Expres mapka výletu.

Cena od 521 CHF

William Tell Express

William Tell Express - Jediný výlet ktorý kombinuje plavbu loďou a panoramatický vlak v jednom

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

William Tell Express

Lucern – Lugano

William Tell Express spája dva z najatraktívnejších regiónov Švajčiarska: Centrálne Švajčiarsko a Ticino. Začína s nezabudnuteľnou plavbu na palube pôvodného “vintage” kolesového parníka z Lucernu do Flüelen. Odtiaľ je vaša cesta už potom v taliansky hovoriacej časťi s jej stredomorským podnebím, palmami a trblietavými modrými jazierami. Je ťažké uveriť, že plavba takejto dĺžky a trvania je možná na jazere Lucerne. Opakovane máte pocit, že sa jednoducho plavíte na malom romantickom jazere, ktoré je obklopené idylickými miestami a okolitými horami. Potom parník urobí obrat okolo ostrohu brehu, presne tam, kde sa zdá že jazero skončí. Váš parník vás zavezie priamo do Flüelen, kde na vás čaká Gotthardská železnica.

1. deň: Prílchod / Prílet do Švajčiarska

– Následný transfer po železnici z letiska alebo od hraníc, alebo iného miesta určenia vo Švajčiarsku do Lucernu. Kúsok od železničnej stanice je pre pre vás pripravené ubytovanie v hoteli. V závislosti na času príchodu, budete mať možnosť spoznať staré mesto. Lucern leží
na rieke Reuss, na konci jazera Lucerne, orámované majestátnymi horami. Mesto bolo baštou cestovného ruchu od roku 1840, a to vďaka dobre zachovalému starému centru mesta s jeho kaplnka mosta a vodnou vežou. Prenocovanie v Lucerne.

2. deň: Lucern – Lugano s William Tell Expresom

– Po raňajkách v hoteli sa presuniete na nalodenie do historického parníku. William Tell Expres spája dva z najatraktívnejších regiónov Švajčiarska: Centrálne Švajčiarsko a Ticino. Výlet sa začína v Lucerne, na palube nostalgického kolesového parníku, alebo štýlovej dieselovej loďe a pokračuje plavbou do Flüelen na jazere Lucerne cca 2,5 hodiny. Popri tom ako si vychutnáte obed (19.- CHF obed voucher je v cene) v prvotriednej reštaurácii, môžete sledovať pokojné zálivy, malebných dediniek a historických pamiatok, ako je Rütli a Tellsplatte.

V Flüelen, len pár krokov od móla, natúpite do klimatizovaných, panoramatických vozov 1. triedy švajčiarskych spolkových dráh. Cesta pokračuje cez úžasné Reuss údolie s jeho hlbokými stržami a strmými útesmi. Svetoznáma Gotthardská linka rýchlo šplhá od 470 do 1100 metrov nad morom kde može konečne vstúpiť do 15 km dlhého tunela Gotthard v Göschenen, najdôležitejšiou bránou Európy  sever / juh. Bezpočet špirál a podkovy tunelov, galérie a mosty svedčia o pozoruhodných úspechoch mužov, ktorí postavili toto majstrovské dielo v stavebníctve. Potom, po prechode 10 minútového tunela, sa ocitnente v Ticino. V údolí Leventina, William Tell Expres prechádza úchvatnou samonosnou sustavou mostov a prechádza očarujúce dediny na ceste k Bellinzona. Kde musíte prestúpiť pre pokračovanie v ceste do Lugana. Následne ubytovanie v hoteli a prenocovanie v Lugane.

3. deň: Deň odchodu
Po raňajkách si môžete užiť viac času v Lugane a vychutnať si mesto a jeho okolie, než sa vydáte späť po koľajniciach na letisko / k hranici alebo na ďalšiu dovolenku. Lugano, najväčšie mesto v rekreačnej oblasti Ticino, je nielen tretím najdôležitejším finančným centrom Švajčiarska ale aj konferenčným, bankovým a obchodným centrom. Ale tiež mesto parkov a kvetín, víl a sakrálnych stavieb. So stredomorskou atmosférou, Lugano ponúka všetky výhody mesta svetovej triedy v kombinácii so šarmom malého mestečka.

Služby zahrnuté v cene:

• vlakový lístok 1.triedy – hranice / letisko – Lucerne – Lugano – hranica / na letisko
• zľava 50% na väčšinu vlakov, autobusy, lode a horské dráhy medzi prvým a posledným dňom cestovania
• 1 x prenocovanie s raňajkami v Lucerne
• 1 x prenocovanie s raňajkami v Lugane
• Rezervácia miest v 1 triede na William Tell Express
• Švajčiarska kupónová knižka “2 za 1″ Dine & Discover ponúk

Dobré vedieť

• Použite Švajčiarsku kupónovú knižku 2 za 1 príplatok na prehliadku mesta v Lucern a Logano a vstupy do Swissminiatur s obedom
• Jediný výlet ktorý kombinuje plavbu loďou a panoramatický vlak v jednom

  • Akcia –  1. trieda vo vlaku pre našich klientov pri cestovaní v Apríli, Máji a Októbri zdarma
William Tell Express dvojlôžková izba jednolôžková izba trojlôžková izba
Cena na osobu v EUR  sezóna sezóna sezóna
  nízka / vysoká  nízka / vysoká  nízka / vysoká
3* hotel 579/593 677/690 521/526
4* hotel  664/675 830/837 607/621
1. treida vo vlaku v cene

 

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta