Vodopády a ľadovce Nórska

  • 89novodopady-a-ledovce-norska
  • 103
  • 109
  • 126
  • briksdalsbreen
  • geirangerfjord-zapsany-v-unesco

Cena od 651 €

Vodopády a ľadovce Nórska

Vydajte sa na náš najpredávanejší poznávací zájazd s turistikou do Nórska

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Vodopády a ľadovce Nórska

Vydajte sa na náš najpredávanejší poznávací zájazd s turistikou do Nórska, ktorého program vám umožní zhliadnuť čo najviac z prírodných krás Nórska. Okrem vodopádov a ľadovcov nezabudneme ani na ďalšie unikátne scenérie – fjordy. Dni s niekoľkohodinovými túrami sa striedajú s kratšími vychádzkami a s odpočinkovými poznávacími dňami.
Ubytovanie po 4 osobách je zabezpečené v chatkách TURIST (vlastné spacie vaky) v malých kempoch, prípadne 1x v apartmáne. Vybrané kempy patrí podľa našich skúseností aj reakcií klientov k najkrajším, ktoré v Nórsku nájdete! V dvoch kempoch zostaneme dve noci, pri jazere Strynsvatnet si tunajšieho dobre vybaveného kempe (oi. Sauna, plážový volejbal) užijeme ešte o noc dlhšie. Na všetky termíny vám zabezpečíme chutnú polpenziu. Pri dokúpení lôžka v kajute, ktoré odporúčame, si môžete vytvoriť príjemný zájazd bez nočných prejazdov.
Odlety z Prahy a Krakova alebo lety späť na vyžiadanie (samostatne bez sprievodcu).

Odchody a zvozy bus: Bratislava, Brno, Praha, Ústí

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

Program:

1. deň: Odchod z ČR dopoludnia. Tranzit cez SRN do prístavu, nočný trajekt do Švédska.
Možnosti samostatného odletu z Prahy alebo Krakova do Osla alebo späť, vždy s nocľahom v Osle, umožňujúci samostatnú prehliadku tejto nádhernej metropoly položenej medzi fjordom a okolitými lesmi na náhornej plošine Oslomarka. Pripojenie k zájazdu 2. deň popoludní. Ceny na vyžiadanie v cestovnej kancelárii.
2. deň: Po vylodení v prístave Trelleborg nasleduje prejazd juhozápadným Švédskom na švédsko-nórsku hranicu. Tu nás privíta prvý nórsky fjord Iddefjorden, cez ktorý prejdeme po hraničnom moste Svinesundbron. Potom dorazíme k fjordu Oslofjorden a potom sa už dostaneme do južného Nórska. Večer príchod na ubytovanie v druhom najväčšom nórskom údolí Hallingdalen (dĺžka cca 200 km).
3. deň: Ráno sa vydáme cez horské mestečko Geilo k najrozsiahlejšej európskej náhornej plošine Hardangervidda (cca 10 000 km²). Vlakom pôjdeme najvyššie položenou nórskou železničnou traťou do stanice Finse (cestovné je v cene). Tu od rovnomenného jazera a turistické chaty vyrazíme na poldennú túru k ľadovcu Hardangerjøkulen (73 km²), ktorý svojimi najvyššími ľadovcovými partiami dosahuje do výšok nad 1 800 m n. M. Večer návrat na ubytovanie.
4. deň: Aj počas dnešného dňa budeme mať čas na vychádzku v nórskej prírode. Po prejazde naprieč Hardangervidou sa zastavíme pri vodopádoch Vøringfossen. Krásnou tiesňavou Måbødalen potom zídeme k druhému najväčšiemu fjordu Nórska – Hardangerfjord, cez ktorý prejdeme po majstrovskom diele nórskych staviteľov, mosta Hardangerbrua. Zastavíme sa u kaskádovitého vodopáde Tvindefossen a zamierime do pohoria Vikafjell, odkiaľ sa nám otvoria nádherné výhľady do sveta nórskych hôr. Potom sa trajektom preplavíme cez najdlhší škandinávsky fjord Sognefjorden. Ubytovanie v kempe Hov uprostred idylickej prírodnej scenérie.
5. deň: Tento deň je voľným dňom v krásnej prírode. Môžeme len tak leňošiť v krásnom kempe, ľahko sa prejsť po okolí alebo podniknúť niekoľkohodinovú túru v pozvoľnom, avšak divokom teréne cestou Fossetien ( “Chodník vodopádov”) okolo niekoľkých kaskádovitých perejí rieky Gaula.
6. deň: Oblasťou divokých riek, jazier, fjordov a ďalších krásnych scenérií prídeme na dosah národného parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasia uvidíme niektorý zo stále ubúdajúcich ľadovcových splazov najväčšieho zaľadnenia pevninskej Európy. V oblasti tiež podnikneme niekoľkohodinovú túru. Na 3 noci sa potom ubytujeme v ďalšom peknom kempe za mestom Stryn pri ľadovcom jazere Strynsvatnet.
Pozn .: Program 6. až 8. dňa usporiada sprievodcu, oi. Podľa počasia, výkonnosti skupiny a pod.
7. deň: vyšliapne si údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujúcim ľadovcom k samoobslužné chate Vetledalseter. Po návrate do kempu ešte navečer zájdeme do obce Loen, kde budeme mať možnosť výjazdu úplne novú lanovkou na vrchol Hoven (1 101 m n. M.), Kde zhliadneme fjordy pod nami ako na dlani.
8. deň: Dnes sa na nás teší slávna Trolí chodník. Najprv však prídeme do dedinky Geiranger, odkiaľ sa záujemcovia môžu vydať na vyhliadkovú plavbu po fjorde Geirangerfjorden, ktorý je na zozname pamiatok UNESCO. Uvidíme samozrejme známe vodopády Sedem sestier. Potom vystúpime tzv. Cestou orlov a po krátkej plavbe trajektom vyjdeme “jahodovým údolím” Valldalen až do sedla nad serpentínami Chodníka Trollov. V oblasti sa vydáme na 2-4hodinovou pešiu túru. Návrat späť do kempu pri Strynu neskôr večer cez mestečko Stranda.
9. deň: Krásnu divokou krajinou s jazerami a divokou riekou Otta prídeme k vstupnej bráne do národného parku Reinheimen. Tu uskutočníme dnešné prvé, 2-3hodinový výšľap chodníkom Diktarstien za výhľady na hrmiaci vodopády a kamenný most Steinbrua. Po zastávke s poslednými nákupy suvenírov v turistickom stredisku Lom (nachádza sa tu aj stĺpový kostol, “stavkirke”) sa vydáme na cestu na ubytovanie v apartmánoch do horského strediska pod horou Skeikampen. Na jej vrchol sa dá večer počas jednej hodiny vystúpiť. Svetlo je v letných mesiacoch najmenej do desiatich hodín.
10. deň: Dnes sa začneme vracať na juh. Podrobnosti o možnostiach letov z Osla do Prahy alebo Krakova sú uvedené na webe v záložke Informácie k zájazdu. Popoludní cesta do švédskeho prístavu Trelleborg, kde sa v noci nalodíme na trajekt do Nemecka.
11. deň: Ráno vylodenie v Nemecku alebo v Poľsku, návrat do ČR popoludní.
Pozn .: Zmena programu s ohľadom na počasie vyhradené – náhradné túry určí sprievodcu.

Turistická náročnosť:

Ikony / Náročnost - červená Náročnosť tohto zájazdu je označená červenou papučou. To znamená striedanie programu poznávanie, ľahkých (modrých) vychádzok a dlhších, prípadne celodenných túr v horskom (nerovnom) teréne. Odporúčame pevné členkové topánky s vodovzdornou membránou. Trasy sú väčšinou vedené rovnakou cestou tam i späť, nemusíte teda nutne ujsť celú trasu. Predpokladáme však zvyklosť na pohyb.

Popis ubytovania:

Keďže zabezpečujeme ubytovanie na zájazdoch tak, aby čo najlepšie vyhovovalo charakteru zájazdu umiestnením v prírode alebo v mestách a prijateľným vybavením chatiek a izieb za priaznivú cenu, môže byť v niektorých zájazdoch ubytovanie viacerých kategórií. V popise ceny zájazdu a tu je uvedený typ ubytovania, ktorý je v zájazdu najčastejšie používaný. Nižšie uvedený popis vystihuje približnú charakteristiku ubytovacie kategórie. Rozmery, vybavenie a ďalšie náležitosti sa môžu miestne líšiť.
Ikony / Ikona Ubytování Chata Chatky TURIST sú malé drevené chatky, 16-20 m2, určené viac-menej na tranzitné ubytovanie alebo krátkemu pobytu. Sú prevažne pre 2-4 osoby, spiace na jednej alebo dvoch poschodových posteliach (poschodových posteliach) v jednej miestnosti. Chatky bývajú vybavené elektrickým kúrením, jedno až dvojplatničkovým elektrickým varičom a malou chladničkou a sú tepelne izolované.
Chatky TURIST sú bez diek – je teda nutné vziať si so sebou spací vak, tiež riad na odber polpenzia (hrnček, miska, príbor). V cene našich zájazdov nie je zahrnutý poplatok za upratovanie chatiek, každý si upratuje pred odchodom chatu sám. V niektorých ubytovacích miestach sú sprchy s mincovými automatmi na teplú vodu. V mieste väčšinou nie je možnosť stravovania.
Negarantujeme ubytovanie osôb rovnakého pohlavia v jednej izbe / chate.

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta