Prírodou Pobaltia + Helsinky

  • prírodou pobaltia a helsinki
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • Príroda Pobaltia + Helsinky
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • Príroda Pobaltia + Helsinky
  • 717

Cena od 974 €

Prírodou Pobaltia + Helsinky

Poznávací zájazd, Prírodou Pobaltia + Helsinky

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Prírodou Pobaltia + Helsinky

Hľadáte exotické turistické ciele v Európe? Potom neváhajte a poponáhľajte sa s nami do pobaltských republík. Ponúkame vám letecký zájazd s pohodovým programom a s ubytovaním v 3* hoteloch. Hoci dnes sú už všetky pobaltské štáty súčasťou Európskej únie, mnoho ľudí si ich stále spája predovšetkým so sovietskou minulosťou. Poznávací zájazd Pobaltie ponúka pestrú mozaiku poznania národných parkov na pobreží Baltského mora, ktoré je plné zelene. Živá a pulzujúca Riga, mystická Hora krížov, stredoveká atmosféra tallinnských uličiek či klasicistické a funkcionalistické Helsinky na záver. Rad nových obchodov, kaviarní a reštaurácií umožňuje užiť si dovolenku naplno, aj vďaka cenám podobným našim. Zabudnite na zažité stereotypy a vydajte sa s nami preskúmať tento neprávom opomínaný kút Európy.

Poznávací zájazd Prírodou Pobaltia + Helsinky, časový harmonogram

( Preložené automatickým prekladom z Českého jazyka )

1. deň: Odlet priamym letom z Prahy alebo Viedne (na vyžiadanie). Po prílete oboch skupín sa vydáme na bohatú prehliadku hlavného mesta Lotyšska Rigy. Jej stredoveké centrum je zapísané v UNESCO. Pri prehliadke uvidíme oi. Gotický dom Černohlavcov, trojicu domov Traja bratia a secesnú štvrť. Z ďalších miest môžeme navštíviť Dóm, kostol sv. Petra a jeho veža s úchvatným výhľadom. V meste je veľa pouličných predavačov suvenírov z jantáru, menších a väčších trhovísk, kaviarní, galérií a vynikajúcich reštaurácií. Ubytovanie v Rige (2 noci).
2. deň: Dopoludnia zájdeme do národného parku Gauja s rovnomennou riekou. Park s hradom Turaida nápadne pripomína Křivoklátsko. Popoludní sa vydáme na pobreží Baltu. V prípade pekného počasia možnosť kúpania v známom stredisku Jurmala, v prípade nepriazne počasia návšteva zámku Rundále. Večer návrat do Rigy.
3. deň: Dnes pokračujeme pozdĺž pobrežia Baltského mora do Estónska. Tu sa preplavíme trajektom na malebný ostrov Saaremaa. Počas podvečera si prezrieme skupinu kráterov vzniknutých dopadom meteoritov v Kaali a veterné mlyny v Angle. Hotel je priamo v Kuresaare, budeme tak mať možnosť relaxácie na pláži i kúpeľných procedúr. Večera je v cene zájazdu.
4. deň: Dopoludnia si ešte užijeme pekného okolí biskupského hradu v Kuresaare a vydáme sa späť na pevninu. Opäť použijeme trajekt. Večer prídeme na ubytovanie mimo centrum Tallinnu (2 noci). Večera je v cene zájazdu.
5. deň: Pôvab estónskej metropoly Tallinu (UNESCO) si začneme vychutnávať pri rannej pešej prehliadke. V tunajších uličkách si budete pripadať, ako by ste sa vrátili v čase o niekoľko storočí späť. Prejdeme sa starým hanzovním mestom, ktoré je doteraz z veľkej časti obohnané pôvodnými mohutnými hradbami. Na hlavnom námestí uvidíme okrem radnice a meštianskych domov najdlhšie fungujúci lekáreň v Európe. Odtiaľto dôjdeme na hradné návršie Toompea, ktorému dominuje majestátna pravoslávna katedrála Alexandra Nevského. Potom sa vydáme opäť na pobreží Baltu. V národnom parku Lahemaa uvidíme pôvodné rybárske dedinky a severskú krajinu s rašeliniskami a bludnými balvanmi. Večera (v cene zájazdu) bude v miestnej reštaurácii. Neskôr večer návrat na ubytovanie do Tallinnu.
6. deň: Nakoniec si v prístave pri pamätníku obetí pripomenieme tragédiu potopeného trajektu Estonia. Tu sa s Tallinnom rozlúčime a nalodíme sa na trajekt, ktorým sa dostaneme do hlavného mesta Fínska, Helsínk. Teplé jedlo dnes odporúčame na trajekte. V Helsinkách po ubytovanie v hoteli nasleduje krátka okružná jazda centrom mesta so zastávkou na Senátnom námestí a neďaleké Uspenka katedrály. Návrat na ubytovanie.
7. deň: Dopoludnia sa záujemcovia môžu prejsť loďou na ostrov, ktorému dominuje pevnosť Suomenlinna (UNESCO). Cestou na letisko sa zastavíme pri skalného kostola Temppeliaukio (vstup nie je možné zaručiť, otváracia doba a časy obradov sú pohyblivé) a pred štadiónom, kde v roku 1952 získali svoje zlaté olympijské medaily manželia Zátopka. V podvečer odlet z Helsínk do Prahy a Viedne (na vyžiadanie). V júli možnosť odchodu vlakom na zájazd do Petrohradu.

Turistická náročnosť: 

Zájazd je označený zelenou papučou, čo zodpovedá tej najľahšia turistickej náročnosti. Prevaha cestovania v autobuse, prehliadky miest a zaujímavých miest, jedna až dve krátke vychádzky v prírode (max. 3 hod.). Nie je potreba iná špeciálna obuv ako topánky bez podpätku.

POZNÁMKA:
– Samostatný let do / z Viedne na vyžiadanie, transfery na / z letiska nezaisťujeme.
– Ďalšie večera: Prípadný príplatok za večeru 1. deň bude ponúknutý pred odchodom až podľa reálnych letových časov. Večera 2. deň vzhľadom k programu nemožno vopred zabezpečiť, čas na jedlo bude vyhradenú niektorého z občerstvovacích stánkov. Teplé jedlo 6. deň sa odporúča v texte.
– Možnosť spojenia so zájazdom Petrohrad – poklad Ruska (kód 02ES15).
MINIMÁLNE POČET ÚČASTNÍKOV: 30

 

Uvedené ceny v EUR sú orientačné – podliehajú aktuálnemu kurzu CZK voči EUR. 

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta