Petrohrad – Poklad Ruska

  • Petrohrad Poklad Ruska
  • Petrohrad Poklad Ruska
  • Petrohrad Poklad Ruska
  • Petrohrad Poklad Ruska

Cena od 909 €

Petrohrad - Poklad Ruska

Petrohrad - Poklad Ruska, Poznávací zájazd

Čítať viac

Balíky

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku

Petrohrad - Poklad Ruska

Petrohrad sa rozkladá na viac ako 40 ostrovoch pri ústí Nevy do Fínskeho zálivu. Mesto, založené r. 1703 cárom Petrom I. Veľkým, bolo až do 20. storočia hlavnej metropolou Ruska. Teraz je živou štvormiliónový aglomeráciou, kam sa ďalšie milióny turistov z celého sveta prichádzajú nadýchať atmosféry dávnej cárskej slávy. Po zoznámení sa stavebnými pamiatkami, skvelými zbierkami umeleckých predmetov v Ermitáži, malebnými zákutiami a romantickými kaviarňami na nábrežiach vodných kanálov ľahko nadobudnete dojem, že ste vstúpili do deja niektorého románu či divadelnej hry, ktoré tu písali známi umelci.
Zaujímavé je aj okolie Petrohradu s mnohými význačnými stavebnými pamiatkami ako Petrodvorec alebo Puškin. K nezabudnuteľným dojmom patrí návšteva Petrohradu na konci jari a začiatkom leta v období tzv. Bielych nocí. Naše termíny sú tomu prispôsobené. Ubytovanie je zabezpečené v 4 * hoteli v centre mesta priamo na začiatku Nevského prospektu.

Program zájazdu:

1. deň: Počas dňa odlet z Prahy do Petrohradu (Sankt Peterburgu), prílet na letisko Pulkovo. Počas transferu do hotela v centre mesta si urobíme krátku okružnú jazdu, pri ktorej prvýkrát uvidíme niektoré známe miesta Petrohradu.
2. deň: Dnes si pešo prezrieme významné historické pamiatky v centre mesta. Okrem iného uvidíme budovu Admirality, ktorá svojou vežou dominuje mestu, Alexandrov stĺp – žulový monolit na Palácovom námestí v samom strede mesta, sochu cára Petra Veľkého (tzv. Medený jazdec). Z nábreží Nevy sa nám naskytne výhľad na niekoľko mostov a na Vasiljevskom ostrov, kde sídli múzeá a vedecké inštitúty. V miestach, kde hlavné petrohradskej triedy (napríklad Nevský prospekt) križujú mnohé vodné kanály, sa nachádza stanovište výletných lodí. Vyvolávači stojaci pri lodiach alebo priamo na mostoch, ponúkajú hodinové výlety po kanáloch a ramenách Nevy. Z výletnej lode si môžete prezrieť paláce stojace pozdĺž kanálov i väčšinu známych pamiatok (vrátane Zimného paláca, katedrály sv. Izáka, Petropavlovskej pevnosti alebo budovy Admirality) z neobvyklých pohľadov, čo je obzvlášť za pekného počasia neopakovateľný zážitok. Plavba je v cene zájazdu.
3. deň: Dnes postupne navštívime pravoslávny chrám Kristovho vzkriesenia, ktorého interiér zdobia množstvo ikon a malieb, mohutnú Kazanskú katedrálu a katedrálu sv. Izáka, z ochodze ktorej možno naraz prezrieť celé mesto. Ozajstnou perlou Petrohradu je jedno z najväčších múzeí na svete – preslávená obrazáreň Ermitáž. Na tri milióny exponátov, medzi ktoré patrí slávne obrazy, grafiky, rytiny, ale aj sochy, ukrýva niekoľko palácov. Najväčšie a najnavštevovanejšie z desiatich budov Ermitáže je Zimný palác. Skoršie sídlo ruských cárov je úchvatným architektonickým dielom a domovom jednej z najcennejších zbierok západoeurópskeho umenia.
4. deň: Dopoludnia sa presunieme autobusom na predmestí mesta do Puškina. Prezrieme si tamojší Katarínsky palác s parkom, ktorý býval letným cárskym sídlom. Tu sa nachádza aj svetoznáma Jantárová komnata, ktorú si fakultatívne v prípade voľných miest prezrieme. Vstup vr. agentúrnych poplatkov stojí 600 Sk, je nutné ho záväzne objednať a uhradiť s doplatkom zájazdu. Po poludní prejdeme do Petrodvorca. V tomto pozoruhodnom palácovom a parkovom celku z 18. a 19. storočia, ktorý sa rozkladá na ploche cez 800 ha, je umiestnených vyše 170 fontán rôznych veľkostí. Medzi nimi je najznámejšia Veľká kaskáda so sochou Samsona bojujúceho s levom. Prekrásny Veľký palác rozdeľuje areál na Horný a Dolný park. K večeru návrat do hotela. Po polnoci sa fakultatívne odvezieme k mostom, ktoré sa v noci zdvíhajú, aby nimi mohli preplávať veľké lode.
5. deň: Poslednými hlavnými miestami, ktorá si podrobne prezrieme, sú Petropavlovská pevnosť, ktorá je najstaršou kamennou budovou v meste. Jej súčasťou je katedrála sv. Petra a Pavla s pozlátenou špicou. Či budete môcť navštíviť neďaleko kotviace krížnik Aurora, ktorého výstrel odštartoval boľševický prevrat v Rusku, nie je celkom jasné – v čase tlače katalógu je loď čerstvo odtiahnuté na dlhodobú opravu. Ďalším variantom je potom možnosť prezrieť si blízky domček Petra Veľkého, v ktorom slávny car zdržiaval krátko po založení mesta.
6. deň: Skoro ráno presun na letisko Pulkovo, odlet do Prahy. Program jednotlivých dní rôznych termínov môže byť upravený podľa zatváracích dní či otváracích hodín múzeí, kostolov a pod.

Turistická náročnosť: 

Zájazd je označený zelenou papučou, čo zodpovedá tej najľahšia turistickej náročnosti. Prevaha prehliadky mesta a zaujímavých miest v okolí. Nie je potreba iná špeciálna obuv ako topánky bez podpätku.

POZNÁMKA: Cena v CZK – 23 900,-
trojlôžková izba – nie je možný
možnosť spojenia so zájazdom Prírodou Pobaltia a Helsinki
MINIMÁLNE POČET ÚČASTNÍKOV: 15

 

Uvedené ceny v EUR sú orientačné – podliehajú aktuálnemu kurzu CZK voči EUR. 

 

Zaujal Vás tento zájazd? Vyžiadať ponuku
Napíšte námLetenkyPrenájom auta