Výlet do Portorož – Piran

.Máj 2015
Využili sme voľných Májových dní a vyrazili sme na predľžený víkend do Portorožu. Odchod z Bratislavy sme si naplánovali na štvrtok po práci. Na cestu sme vyrazili okolo 18.00 a o 23:00 sme si už užívali výhľad z balkóna izby v Grand Hoteli Portorož. Cesta je naozaj výborná, skoro celý čas vedie po diaľnici a až na samom konci od Koperu sa klukatí asi 20 min popri mori kým dorazíte do Portorožu. Čo sa čoskoro zmení keď otvoria tunel ktorý už vyzeral tak že ho čochvíla otvoria.

 

Portorož samotný Vás milo prekvapí svojou čistotou a uhľadenosťou ktorú v Chorvátsku väčšinou nenájdete. Je tu cítiť dlhoročnú históriu turizmum, vedia ako to robiť. Hotelové pláže sú veľmi pekné ako aj reštaurácia Medúza na pláži, kde varia výborne. Prvý deň sme sa len tak vypekali na pláži a užívali si poriadnych 30°C čo je deviateho Mája veľmi príjemné. More malo síce osviežujúcich 17°C ale stálo to zato, po prvotnom šoku bolo veľmi príjemné si v ňom zaplávať.

Druhý deň malo byť pod mrakom ( nebolo ) a tak sme sa vydali na výlet na bicykloch do okolia. Tento variant spoznávania okolia je naozaj výborný! Preveziete sa starým tunelom v kopci za hotelmi smerom na už nevyužívané Strunjanské soľné pláne, záhradami a pekne sa kľukatiacou cestou sa môžete zviezť až do mestečka Izola. Ak Vám bude na bicykli priteplo, budete mať veľa možností sa schladiť a okúpať sa v mori. Či už v Strunjanskej zátoke alebo v Izole. Na bicykli môžete tak isto objavovať Strunjanský prírodný park.

No a podvečer nieje nič lepšie ako vyraziť pešo alebo na bicykli do Piranu na romantické prechádzky mestom, zmrzlinu alebo na výbornú večeru. Reštaurácie, kaviarničky a bary v Pirane ozaj stoja za návštevu. Pri výbere sa riadte klasickým pravidlom kde je plno dobre varia :-)

Napíšte námLetenkyPrenájom auta