Ski Juwel Alpbachtal – Wildschonau

 

Najvyššie položená horská stanica 2025 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 650 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 46 (gondoly, sedačky, kotvy)
Celková dĺžka zjazdoviek 145km (32km modré, 78km červené, 18km čierne, 17km neupravované)
Vzdialenosť od Bratislavy 520km
Ďalšie vybavenie strediska Skibus, parkovanie, lyžiarske školy, požičovne, freeski + snowboard Snowpark (3), boardercross, halfpipe, Carving zjazdovky, freeride terény, detský svet, sánkovanie, bežkovanie, korčuľovanie

LYŽIARSKE STREDISKO

Ponuka lyžovania v  lyžiarksej oblasti Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau od decembra 2012 narástla na skoro trojnásobok pôvodnej veľkosti. Prepojením susediacich stredísk svieti odteraz na mape Tyrolska oveľa silnejšie ako konkurencie schopné stredisko nielen kvalitou zjazdoviek, úžasnou atmosférou ale už aj svojou veľkosťou. Pre nás je zaujímavá aj jeho poloha, ktorá je dosiahnuteľná diaľnicou takmer až po cieľ. Diaľničných 500km ujde rýchlo a odmena v Alpbachu stojí za to. Zjazdovky sú poväčšine červené, z vlastnej skúsenosti ale vieme, že nie je červená ako červená a v Alpbachu sú to poväčšine „športovejšie“ červené. Miestne svahy si naozaj užijú  skúsenejší lyžiari. Tí, ktorí sa nimi ešte len stanú sa ale tiež nebudú nudiť nakoľko svahov a vlekov na učenie pre veľkých aj malých lyžiarov je dostatok. Ak by sa niekomu predsa len málilo miestnych 145km zjadoviek, je tu šanca kúpiť si skipas Alpen All Star Card a zajazdiť si v niektorom z blízkych stredísk v Kitzbűhelskych alpách. Tento skipas združuje strediská so spočítanou dĺžkou zjazdoviek 1088km!

OKREM LYŽOVANIA

Alpbachtal ponúka nádherný a rôznorodý výber bežkárskych tratí, dá sa tu sánkovať, korčuľovať na klzisku alebo jazere. Pre zimnú turistiku alebo prechádzky je táto oblasť ako stvorená. Len okolie Alpbachu a Kramsachu ponúka 150km značených udržiavaných zimných chodníkov. Niekoľkokrát týždenne sa konajú aj túry so sprievodcom po neupravovaných chodníkoch. Jeden z tipov je 3-hodinová túra z Alpbachu do Inneralpbachu  po označenom chodníku. Niektoré túry sú vyslovene panoramatické a priblížite sa k nim ideálne lanovkou. Oddych si môžte dopriať v cca 28km vzdialenom vodnom a saunovom svete v dedinke Wörgl.

MESTEČKÁ

Kramsach sa nachádza 8km od Inneralpbachu, východzej stanice pre väčšinu vlekov, je to pár minút autom, parkovanie je bezproblémové, prípadne sa dajú využiť služby skibusu.  Priamo v dedine sú svahy ideálne pre začiatočníkov s dvoma vlekmi kde jazdia deti do 15 rokov zdarma. Na jazere Reintal sa dá v zime korčuľovať. Malebná dedinka ponúka aj bežkársku trať popri jazere a udržiavané zimné turistické chodníky.

Alpbach (3,5km od Inneralpbach) sa pýši titulom Najkrajšia rakúska dedina vďaka homogénnej tradičnej architektúre. Nachádza sa na slnečnej terase 1000m nad morom a dovolenka v Alpbachu znamená čerstvý vzduch, nádhernú scenériu a úžasné možnosti aktivít.

S DEŤMI

Lyžiarske školy, požičovne, hotely, vleky, všetci sú pripravení na príchod svojich najdôležitejších mini-hostí. Stredisko bolo nemeckým odborným magazínom ocenené ako najlepšie rodinné stredisko v Tyrolsku. Ponúka baby-sitting pre deti od 2 do 4 rokov, kurzy lyžovania pre deti, detský svet, vleky a zjazdovky pre začínajúce lyžiarske nádeje, ale aj pre pokročilých detských zjazdárov. Každú jar je pre rodiny s deťmi nachystaná fantastická akcia keď od určeného dátumu v marci jazdia deti až do 15 rokov! Dátum sa posúva podľa Veľkej noci, spravidla je trvanie akcie ale takmer celý posledný mesiac sezóny (sezóna končí obvykle v sobotu po Veľkej noci). Akcia platí pri zakúpení minimálne 4-denného skipasu rodiča (1 rodič = 1 dieťa zdarma).

AUTOM

Z Bratislavy do Viedne, ďalej na západ po diaľnici až po ďialničný exit Kramsach Alpbachtal odkiaľ je to pár kilometrov. Rýchla a jednoduchá cesta robí z Alpbachu stredisko, ktoré konkuruje aj menej vzdialeným strediskám, do ktorých sa ale dostaneme za rovnaký čas, keďže cesta do iných stredísk často vedie z veľkej časti mimo diaľnic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta