Saalbach – Hinterglemm

 

Najvyššie položená horská stanica 2096 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 1003 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 56 (19 gondol, 19 sedačiek, 18 kotiev)
Celková dĺžka zjazdoviek 200km (90km modré, 95km červené, 15km čierne)
Vzdialenosť od Bratislavy 470km
Ďalšie vybavenie strediska ski-bus v cene permanentky, parkovanie, lyžiarske školy, požičovne, freeski + snowboard Snowpark, Boardercross zjazdovka s časomierou, bubnová zjazdovka, Carvingové zjazdovky, nočné lyžovanie, sánkarske dráhy, prechádzky v korunách stromov – lávky, 30 x WiFi point

LYŽIARSKE STREDISKO

Saalbach Hinterglemm Leogang je svojim počtom kilometrov prepojených zjazdoviek najväčšie Rakúske stredisko. Spája tri horské mestečká – športové centrá, ktoré má v názve. Ponúka vynikajúco pripravené zjazdovky, 90% z nich pokrytých umelým zasnežovaním, moderné lanovky a doplnkové služby, ktoré sú v Rakúsku už štandardom ako reštaurácie v útulných chatách na kopci, lyžiarske školy, obchody, ski-bus, parkovanie. Ďalej nás Skicircus ohúri špeciálnymi zjazdovkami pre Carving, jazdu na bubnoch, Snowparkami pre freeski-erov a snowboard-istov. Väčšina lyžiarskych škôl ponúka freeride sprievodcov pre bezpečné užitie si prachového snehu mimo upravených zjazdoviek. V Saalbachu sa tomu všetkému hovorí: zimná zábava bez kompromisov!

OKREM LYŽOVANIA

Atrakcie strediska nekončia aktivitami pre lyžiarov, dá sa tu vydovolenkovať aj bez lyží. Stačí si vybrať formu zábavy: zimné turistické chodníky (až 140km, špeciálny skipass pre turistov), nordic walking, bežkovanie, korčuľovanie, sánkovanie, konské záprahy, prechádzka po lávkach v korunách stromov, výlety na snežniciach, curling, jazda na snežných skútroch a štvorkolkách, prípadne na snežnom ratraku! Stredisko ponúka od januára do marca každý utorok trojhodinovú zimnú túru zimnou scenériou so sprievodcom úplne zdarma. Okolité kopce a prírodu si môžme užiť aj z vtáčej perspektívy pri vyhliadkovom lete helikoptérou.

MESTEČKO

Horské mestečká žijú športom už vyše 100 rokov a ich život je tomuto podriadený. Ani v minulsti tomu nebolo inak, keďdže sláva Salzburgu do údolia nedosiahla, rozvoj sa začal prejavovat až tesne pred koncom 19. storočia keď sa na okolitých kopcoch začalo postupne lyžovať. Všetky tri mestečká sú ideálne vybavené pre zimnú dovolenku. Okrem ubytovacích kapacít je tu široká ponuka reštaurácií, kaviarní, barov, obchodov. Dajú sa hrať kolky, tenis, alebo navštíviť miestne múzeum lyžovania. Saalbach má príjemnú pešiu zónu v centre dediny a ponúka spolu s blízkym Hinterglemmom (3km) živú zábavu po lyžovaní v miestnych baroch. Leogang je tichšia dedinka, s roztrúsenými ubytovacími kapacitami, pokojná lokalita zaručuje oddych.

S DEŤMI

Stredisko je veľmi dobre vybavené pre rodiny s deťmi. Ponúka veľa miernych zjazdoviek pre začínajúcich lyžiarikov a perfektnú lyžiarsku škôlku pre prvé oblúky.

AUTOM

Väčšina šoférov uprednostní cestu po diaľnici smerom na západ z Viedne cez Linz a Salzburg, zo Salzburgu potom cez Bischofshofen a ďalej na západ malebným horským údolím až po Zell am See a potom ešte pár kilometrov sme Saalbach. Alternatíva ale vedie údolím rieky Enns – z Bratislavy cez Semmeringské tunely do Liezenu, cez Schladming až do Altenmarktu, potom kúsok po Tauernskej diaľnici smerom na sever po Bischofshofen, kde sa odbočí do údolia.

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta