Mölltaler gletscher

Najvyššie položená horská stanica 3122 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 1200 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 9 (1 podzemná lanovka, 1 gondola, 5 sedačiek, 2 kotvy)
Celková dĺžka zjazdoviek 24,1km (2,8km modré, 12,3km červené, 2,3km čierne, 6,7km neupravované)
Vzdialenosť od Bratislavy 500km
Ďalšie vybavenie strediska Ski bus v cene permanentky, parkovanie, lyžiarske školy, požičovne, Carving zjazdovky, freeride značené aj neznačené terény, Snowpark, Boardercross, sánkovanie, bežkovanie, korčuľovanie, zimná turistika, plaváreň so saunou

LYŽIARSKE STREDISKO

Vďaka ľadovcu a nadmorskej výške je Mölltalsky ľadovec celoročným lyžiarskym strediskom (od polovice júna do polovice mája). Od jesene do jari v hlavnej lyžiarskej sezóne ponúka istotu fantastických snehových podmienok s výškou snehovej pokrývky dosahujúcou až 450cm uprostred zimy. Zjazdovky sú rôznej náročnosti od tréningových svahov profesionálov cez fantastické carvingové kopce až po začiatočnícke svahy a vleky pre zlepšovanie oblúčikov. Okrem toho ponúka Mölltal aj terén pre freeride. Všetky viac-dňové (od platnosti 1,5 dňa) permanentky platia okrem Mölltalskeho ľadovca aj na Ankogel a v ďalších siedmich strediskách v Korutánsku a východnom Tirolsku (napríklad lanovky v Lienzi). Blízky Ankogel (12km z Obervellachu) je vynikajúcim cieľom pre spestrenie lyžovačky v tomto regióne. Ponúka perfektné terény – väčšinou nad hranicou lesa, je obľúbený aj medzi tými kto vyhľadávajú jazdu mimo upravených zjazdoviek. Je tu 17,8km zjazdoviek, z toho 9,3km červených, dve veľkokapacitné kabínky a 4 kotvy. Lyžuje sa od 1287m do 2636m nad morom.

OKREM LYŽOVANIA

Výhľad z panoramatickej reštaurácie „Ice Palace“ v 2800 m. n m. určite stojí za výlet hore na ľadovec aj pre nelyžiarov. Stredisko ponúka upravované bežkárske trate (cca 40km aj s ponukou Ankogelu), zimné turistické chodníky (11km aj s ponukou Ankogelu), dá sa tu sánkovať (3km dráh), korčuľovať, vybehnúť na výlet na snežniciach, zahrať si tenis, navštíviť saunový svet (4 druhy sáun) s krytým bazénom v Obervellachu, prípadne fitness centrum.

MESTEČKÁ

Väčšina ubytovacích kapacít sa nachádza v dedinkách Flattach alebo Obervellach (5,9km vzdialenosť), prípadne v ich blízkom okolí. Dedinky sú obkolesené prírodou národného parku Hohe Tauern, ponúkajú čisté prostredie a vzduch sú ideálne na revitalizáciu tela a duše. Väčšina hostí prichádza s cieľom aktívneho pohybu v prírode, a trávenia času v pokojnom a zdravom prostredí. Obe dedinky ponúkajú okrem ubytovania aj bežné služby ako obchody a reštaurácie. Obervellach navyše ponúkne aj spomínanú plaváreň so saunovým svetom.

S DEŤMI

Vedľa vrchnej stanice Gletscher express-u sa nachádzajú výborné vleky a mierne zjazdovky na učenie pre deti. Vyššie v stredisku sa tiež dajú nájsť miernejšie zjazdovky vhodné pre deti. Stredisko ponúka detské lyžiarske kurzy, zľavy pre deti. V dedinke Flattach sa nachádza „ snežný dobrodružný svet“ kde sa nachádza aj malý vlek. Okrem toho sú tu rôzne snežné atrakcie, dá sa sánkovať, je tu malý kolotoč a „čarovný koberec“, ktorý vyvezie lyžiarikov a sánkarov hore briežkom. Detský bazén pre najmenších nájdeme v plavárni v Obervellachu.

AUTOM

Ciest je viac, no najobľúbenejšia vedie z Bratislavy pohodlne po diaľnici na juh cez Graz a Klagenfurt, tesne pred Villachom odbočka smerom na Spittal an der Drau, odkiaľ je už do Flattachu alebo Obervellachu na skok. Cestovať sa dá napríklad aj cez Semmering, Leoben, Judenburg a ďalej už mimo rýchlostnej cesty cez Murau, Sankt Michael im Lungau, Katchberg a potom na západ smer Obervellach, kilometrovo je to síce kratšia cesta ale môže trvať dlhšie keďže sa ide veľmi dlho mimo rýchlostných ciest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta