Grossglockner Heiligenblut

 

Najvyššie položená horská stanica 2902 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 1301 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 12 (4 gondoly, 1 sedačka, 7 kotiev)
Celková dĺžka zjazdoviek 55km (20km modré, 34km červené, 1km čierne)
Vzdialenosť od Bratislavy 540km
Ďalšie vybavenie strediska Ski bus v cene permanentky, parkovanie, lyžiarske školy, požičovne, Carving zjazdovky, freeride značené aj neznačené terény, sánkovanie (osvetlené), bežkovanie, korčuľovanie, zimná turistika, krytá plaváreň so saunou

LYŽIARSKE STREDISKO

Údolná stanica vlekov sa nachádza v krásnej dedinke Heiligenblut, priamo v centre odkiaľ nás lanovky vyvezú do nadmorskej výšky skoro 3000 metrov. Fantastický výhľad na najvyššiu horu Rakúska a celý masív Grossglockneru umocňuje zážitok z lyžovania na tomto jedinečnom mieste. Vačšina zjazdoviek sú “športovejšie” červené a spolu s neupravovaným terénom uspokojí stredisko najnáročnejších lyžiarov. Začiatočníci a deti neprídu skrátka, je tu dostatok modrých zjazdoviek a vlek vhodný na učenie. Väčšina zjazdoviek leží nad úrovňou lesa, sú výborne upravené a veľkoryso široké. Jazdenie v alpínskom prostredí Grossglockner Heiligenblut je skutočnou lahôdkou. Výborné snehové podmienky zaručuje nadmorská výška spolu s moderným zasnežovacím systémom.

OKREM LYŽOVANIA

Či už sa rozhodnú zimní hostia tráviť čas na kopcoch alebo v údolí, o aktivity nie je núdza. Výhľad na Grossglockner láka aj nelyžiarov na vyvezenie sa lanovkami do strediska. V údolí sa dá korčuľovať, odviezť sa na saniach s konským zaprahom, bežkovať na upravených tratiach. Sánkovať sa dá aj po tme na osvetlenej kilometrovej sánkarskej dráhe. Zimné prechádzky a túry po upravovaných chodníkoch sú tiež lákavým dobrodružstvom a dajú sa absolvovať aj v hlbokom snehu na snežniciach. Namáhané svaly sa dajú píjemne uvoľniť v krytej plavárni v dedinke Heiligenblut.

MESTEČKO

Heiligenblut je skutočne malebná dedinka v údolí, obkolesená strmými stenami vysokých hôr a ponúka okrem ubytovacích kapacít aj reštaurácie, bary a obchodíky. Nie je to žiadne veľkomesto, ale ponúka všetky potrebné služby a príma atmosféru. Ubytovania sa nachádzajú buď v rámci mestečka Heiligenblut alebo v jeho pokojnom okolí.

S DEŤMI

Stredisko je pripravené na svojich najmenších hostí v Rakúsku tradične-ponúkanými zľavami z lyžiarskych permanentiek. Ponúka lyžiarsky vlek aj svahy pre začiatočníkov, detská lyžiarska škola v Snowlande, kde sa deti učia lyžovať hrou.

AUTOM

Ciest je viac, no najobľúbenejšia vedie z Bratislavy pohodlne po diaľnici na juh cez Graz a Klagenfurt, tesne pred Villachom odbočka smerom na Spittal an der Drau, ďalej cez Obervellach až do Heiligenblutu. Cestovať sa dá napríklad aj cez Semmering, Leoben, Judenburg a ďalej už mimo rýchlostnej cesty cez Murau, Sankt Michael im Lungau, Katchberg a potom na západ cez Obervellach a ďalej do Heiligenblut, kilometrovo je to síce kratšia cesta ale môže trvať dlhšie keďže sa ide veľmi dlho mimo rýchlostných ciest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom autaHotely online