Ferienregion Lungau

Najvyššie položená horská stanica 2400 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 1000 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 31 (4 gondol,12 sedačky, 15 kotiev)
Celková dĺžka zjazdoviek 150km (49km modré, 74km červené, 27km čierne)
Vzdialenosť od Bratislavy 350km
Ďalšie vybavenie strediska Skibus, parkovanie, lyžiarske školy, požičovne, carving zjazdovky, freeride terény, detský svet, nočné lyžovanie, sánkovanie, bežkovanie (spolu cez 200km rôznych tratí), korčuľovanie, zimná turistika, plaváreň

LYŽIARSKE STREDISKO

Prázdninová oblasť Lungau na hranici Salzburska a Korutánska patrí medzi stálice v obľúbenosti, lyžiarske strediská ponúkajú rôznorodé terény pre lyžiarov, vynikajúce služby a jej vzdialenosť je pre nás zo Slovenska tiež lákadlom. S bežnou permanentkou môžme vyskúšať zjazdy stredísk Fanninberg, Katschberg-Aineck a Grosseck-Speireck, ak si priplatíme za Lungo permanentku pribúda slávny Obertauern, ktorý je ľahko dosiahnuteľný autom (28km).

Rodinné stredisko Fanninberg ponúka zábavu na snehu pre celú rodinu, detský park s magickým kobercom pre cestu hore kopcom a rozprávkové postavičky pre ozvláštnenie cesty dole kopcom, výborné reštaurácie v horských chatách. Grosseck-Speireck bude obľúbeným strediskom pre náročných lyžiarov, prípadne tých ktorí by si radi užili zjazdy po neupravenom teréne. Nájdeme tu jeden z najkrajších zjazdov do doliny v rakúskych Alpách, pri ktorom sa prekonáva 1350 výškových metrov a má dĺžku cez 8,5km až do St. Michael. Katschberg ponúka jedny z najkvalitnejších carvignových zjazdoviek v Korutánsku, vysokú kapacitu vlekov zaručujúcu krátke čakacie doby a špičkové zasnežovacie systémy sa starajú o spoľahlivku kvalitu snehovej pokrývky počas sezóny. Katchbergské výhľady sú za pekného slnečného dňa nezabudnuteľnou kulisou k lyžovaniu. Región tiež ponúka vynikajúce možnosti pre skialpinizmus.

OKREM LYŽOVANIA

Vynikajúca a široká ponuka bežkárskych tratí láka milovníkov tohto zimného športu do regiónu Lungau na terény v údolí ako aj v nadmorskej výške cez 1600 m n.m.. Príjemný čas sa dá stráviť aj relaxom v saniach za konským záprahom. Aktívny nelyžiari uvítajú možnosti korčuľovania (St. Margarethen, St. Michael, Mauterndorf) a zimnej turistiky (vyše 40km zimných turistických a prechádzkových trás). Celý región je vyhľadávyným strediskom pre zimnú dovolenku aj vďaka svojej nadmorskej výške nad 1000 metrov n.m.. Super zábava sa dá zažiť aj pri sánkovaní na miestnych sánkarsky tratiach (aj osvetlená večerná možnosť). Zaplávať sa dá v cca 15km vzdialenom mestečku Tamsweg v miestnej plavárni (bazén, sauny, detský bazén, vyhrievaný vonkajší bazén…).

MESTEČKÁ

Hotely v rezdenčnej horskej dedinke Katschberghöhe majú skutočne vynikajúcu polohu pre lyžovanie na kopci Katschberg-Aineck. Vleky sú doslova na skok od týchto hotelov. Príjemná dedinka St. Margarethen leží na úpätí kopca Aineck, ktorý je prepojený zjazdovkami a lanovkami s Katschbergom. Pre tých ktorí by si radšej užili bývanie v historickom mestečku s perfektnou atmosférou je ideálny 6km vzdialený St. Michael, kde má údolnú stanicu gondola smerujúca na kopec Grosseck-Speireck. V St. Michaeli nájdeme výborné reštaurácie ponúkajú Rakúske ale aj svetové špeciality. Z tohto strediska sa dá zísť do údolia aj v pokojnej dedinke Mautendorf.

S DEŤMI

Všetky tri miestne kopce sú zariadené na príchod svojich najmenších hostí. Stredisko poskytuje detské zľavy, miestne lyžiarske školy a detské parky ponúkajú kurzy lyžovania pre deti, požičovne držia detské lyžiarske potreby, reštaurácie obvykle ponúkajú detské menu. Faninnberg a Katschberg sa pýšia titulom „rodinné stredisko“, ponúkajú výborné zjazdovky a vleky pre začiatočníkov, na Katchbergu je vynikajúca plytká zjazdovka na učenie, ktorú lemuje pohodlná sedačka.

AUTOM

Ideálna a najrýchlejšia cesta do Lungau vedie cez Semmering, Leoben, Judenburg, odkiaľ sa ide ďalej už len mimo rýchlostnej cesty cez Murau a Tamsweg až do miesta určenia. O viac ako 100km dlhšia cesta vedie z Viedne na západ cez Salzburg, potom na juh po Tauernskej diaľnici až do St. Michaelu, je to viac km po ďiaľniciach rýchlostných cestách ale rozdiel vo vzdialenosti je značný.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta