Bad Kleinkirchheim – St. Oswald

 

Najvyššie položená horská stanica 2055 m.n.m.
Najnižšie položená údolná stanica 1000 m.n.m.
Počet vlekov a lanoviek 26 (4 gondoly, 6 sedačiek, 15 kotiev)
Celková dĺžka zjazdoviek 103km (18km modré, 77km červené, 8km čierne)
Vzdialenosť od Bratislavy 430km
Ďalšie vybavenie strediska parkovanie zdarma, ski-thermal bus, lyžiarske školy, požičovne, freeski + snowboard BKK Snowpark, zjazdovka s časomierou, detský svet, sánkovanie, zimná turistika, termálne kúpele

LYŽIARSKE STREDISKO

Bad Kleinkircheim-St. Oswald (BKK) na juhu Rakúska ponúka šport a zábavu v nadmorskej výške od 1100 do 2055 m.n.m.. 97% zjazdoviek je tu pokrytých systémom umelého zasnežovania, čo dovoľuje stredisku garanciu snehovej pokrývky až do konca sezóny v apríli. Zároveň je to miesto s nadpriemerným počtom slnečných dní, zvyšujúcich šance na super dovolenkové počasie. Zjazdovky sú dlhé a väčšina má príjemný sklon a označenie „červená“. Zjazdových možností je nepreberné množstvo pri súčte dĺžky všetkých zjazdoviek vyše 100km. Jedinečné spojenie lyžovania a kúpeľov najlepšie vystihuje slogan BKK – „Zo zjazdoviek rovno do kúpeľov“.  Priamo do pariaceho sa bazéna Rímskych kúpeľov si môžte skočiť hneď po dolyžovaní zjazdovky Franza Klammera – Rakúskeho Olympijského víťaza. S Franzom Klammerom si môžte zalyžovať počas sezóny počas skorých ranných zjazdov, ktoré ponúka stredisko pre milovníkov vlnkovatého mančestru na zjazdovkách. Kvality strediska ďalej potvrdzuje fakt, že sa na miestnych zjazdovkách jazdí Svetový pohár v lyžovaní.

OKREM LYŽOVANIA

Bežkári majú šancu vyskúšať vyššie položenú trať na Nockalm v 1870 m n.m., alebo 8km dlú trať v údolí. Uvoľnenie v kúpeľoch Roemerbad a St. Katrein s výhľadom na hory je vynikajúci spôsob ako zakončiť deň strávený na kopci, alebo stráviť príjemné popoludnie po doobedňajšej prechádzke zimnou prírodou. Kúpeľný charakter mesta s 21 vnútornými bazénmi v hoteloch, 50-timi saunami a spomínaními dvoma termálnymi kúpeľmi umocňujú výhľady na okolité kopce Nockberge. BKK je úžasné miesto pre zimnú dovolenku aj pre nelyžiarov, ponúka možnosti vyžitia na čerstvom alpskom vzduchu ako korčuľovanie, turistika (60km zimných chodníkov), výlety na snežniciach, sánkovanie (5km dráha), konské a psie záprahy a v neposlednom rade spomínané kúpele.

MESTEČKO

Ubytovania sa nachádzajú vo väčšine prípadov v údolí v centre BKK alebo v jeho blízkosti. Dovolenkové mestečko Bad Kleinkircheim a dedinka St. Oswald sú obe na úpätí zjazdoviek a sú od seba vzdialené iba 3,8km. Väčšie z týchto dvoch – Bad Kleinkirchheim – srdce strediska ponúka výber reštaurácií, kaviarne, bary, potraviny, pekáreň, rôzne športové a iné obchody. Idylická atmosféra mestečka nabáda na prechádzku. V menšom a pokojnejšom St. Oswald prevládajú ubytovacie kapacity a má skôr rezidenčný charakter.

S DEŤMI

Bad Kleinkirchheim-St. Oswald je výborné miesto aj pre rodinnú dovolenku. Umožňujú to moderné lanovky, výborne upravené zjazdovky (aj miernejších sklonov na začiatok aj stredne obtiažne pre pokročilé deti), lyžiarske školy, možnosti požičania detských lyží, a podobné služby.

AUTOM

Je viac ciest ako sa dostať autom do Bad Kleinkirchheim, ale najpoužívanejšia a najpohodlnejšia vedie cez Graz a Klagenfurt. Vzdialenosť cca 430 km trvá prejsť okolo 5 hodín jazdy. Cesta cez Judenburg a Murau je síce kilometrovo kratšia, ale väčšina ľudí ju neobľubuje pre relatívne dlhý úsek cesty, ktorý sa kľukatí mimo diaľnic a rýchlostných ciest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte námLetenkyPrenájom auta