Island “za facku”

  • Island "za facku"
  • Island "za facku"
  • Island "za facku"
  • Island "za facku"
  • Island "za facku"
  • Island "za facku"
  • Island "za facku"
  • Island "za facku"

Cena od 919 €

Island "za facku"

Poznávací zájazd, Island "za facku"

Čítať viac

Balíky

Island "za facku"

Využite jedinečnú možnosť navštíviť Island za skvelú cenu!

A máte menej ako 26 rokov (alebo viac ako 55 rokov), bude to ešte lacnejšie! Navyše zažijeme aj dvojdňovú plavbu Atlantikom. Počas plavby zahliadneme Faerské aj Shedlandské ostrovy. Druhý smer absolvujeme letecky. Na Islande uvidíme medzinárodný prístav Seyðisfjörður, zoznámime sa s okolím mesta Egilsstaðir a ďalej nás čakajú vychádzky blízkosti ľadovcov, početných vodopádov a horúcich prameňov. Uvidíme tiež činný gejzír Strokkur, ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón, národný park Þingvellir a Skaftafell, veľa svojráznych osád a zaujímavostí pozdĺž hlavnej cesty č. 1. Okúpeme sa takisto v niektorom z mnohých tunajších termálnych bazénov. Dovolenka na Island – u náš je možné aj ubytovanie vo vlastných stanoch bez stravy. Stan vám môžeme zapožičať. Za príplatok ponúkame tiež možnosť ubytovania v hosteloch vo viaclôžkových izbách.

Poznávací zájazd Island za „facku“ – časový harmonogram

1. a 2. deň: Odjazd dopoludnia z Prahy, nočný tranzit cez SRN do Dánska. Možnosť letu z Viedne do Berlína, kde sa záujemcovia pripoja k skupine smerujúcej na trajekt. Trajekt odpláva z prístavu Hirtshals dopoludnia. Čakajú nás 2 nocľahy na lodi.
3. deň: Plavba Severným morom, okolo Shetlandských a Faerských ostrovov.
4. deň: Dovolenka na Islande začne dopoludnia priplávaním na východ ostrova do prístavu Seyðisfjörður. Najskôr sa z prístavu dostaneme cez priesmyk do okolia jazera Lagarfljot, v blízkosti ktorého absolvujeme nenáročnú túru k vodopádom Lítlanesfoss a Hengifoss. Nocľah pri mestečku Egilsstaðir.
5. deň: Najprv prídeme k pobrežiu Atlantického oceánu, kde navštívime múzeum kameňov vo Stöðvarfjörðure. Ďalej pokračujeme k labutej zátoke Lón a pod najväčším európskym ľadovcom Vatnajökull uvidíme pohorie Stafafell. Presun na nocľah do mesta Höfn.
6. deň: Po okružnej ceste prídeme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, kde odporúčame nezabudnuteľnú plavbu obojživelným člnom medzi ľadovými kryhami. V národnom parku Skaftafell sa prejdeme k vodopádu Svartifoss. Nocľah v okolí.
7. deň: Cez rozsiahle, viac ako 200 rokov staré lávové polia zo sopky Laki sa dostaneme na najjužnejšie miesto Islandu pri Víku, kde sa prejdeme po čiernej sopečnej pláži a vystúpime na mys Dyrhólaey, kde budeme okrem výhľadov obdivovať aj kolónie morských vtákov. Nocľah v okolí.
8. deň: Absolvujeme vychádzku okolo kaskády vodopádov rieky Skógá v blízkosti svetoznámeho ľadovca a sopky Eyjafjallajökull. Popoludní sa zastavíme pri vodopádoch Seljalandsfoss a Gljúfrafoss.
9. deň: Za mestečkom Hella s výhľadom na činnú sopku Hekla nás čaká tzv. zlatý trojuholník: vodopád Gullfoss, Geysir s praotcom všetkých gejzírov – činným gejzírom Strokkur – a najstarší parlament sveta Alþing v národnom parku Þingvellir, kde podnikneme túru v pôsobivej krajine. Navečer sa cez hlavné mesto Reykjavík dostaneme na polostrov Reykjanes, kde sa môžeme vykúpať v niektorom z termálnych bazénov. Z Islandu odletíme po polnoci.
10. deň: Zájazd na Island skončí ranným príletom do Nemecka a prejazdom do ČR. Na požiadanie je možné letieť aj do Viedne s prestupom.

*samostatný odlet z Viedne do Berlína a z Keflavíku do Viedne na vyžiadanie.

Napíšte námLetenkyPrenájom autaHotely online